Ostatni nów Księżyca 2020 i całkowite zaćmienie Słońca. Astrolog: "Czas na rytuał pożegnania ze starymi problemami"

Styl życia


Przed nami nów Księżyca oraz końcówka roku 2020, który łatwo nie odda berła i ma jeszcze kilka asów w rękawie. Jednym z nich jest całkowite zaćmienie Słońca, które będzie miało miejsce w poniedziałek 14 grudnia o godzinie 17:16 czasu polskiego. Na co musimy się przygotować?

Zaćmienie Słońca będzie widoczne z obszaru południowego Pacyfiku i południowych rejonów Oceanu Atlantyckiego, jak również z terenów należących do Chile i Argentyny. Jak w każdym przypadku - częściowego, całkowitego czy obrączkowego zaćmienia Słońca - będziemy mieli w tym samym czasie do czynienia z nowiem Księżyca.

Nów zmian i rewolucji

Najbliższy nów wypadnie w 23. stopniu znaku Strzelca i będzie połączony koniunkcją z Węzłem Karmicznym. Jest to czas symbolicznego, energetycznego żegnania się z energiami i wydarzeniami 2020 roku. Co prawda to zjawisko astronomiczne pozostanie dla nas niewidoczne, ale będzie miało dużą siłę oddziaływania na nasze biopole i psychikę. Po nowiu w Strzelcu zaczniemy myśleć i działać inaczej , z większą energią i odwagą.

To bardzo mocny akcent, którym kończy się rok i dopełnia dzieła rewolucji i zmian. Oczywiście nie nastąpią one tylko w dniu zaćmienia, ale pewne decyzje i inspiracje, które wtedy wypłyną na światło dzienne, będą miały długofalowe skutki.

Zaćmienie Słońca w koniunkcji z węzłem karmicznym prognozuje również sensacyjne zmiany na prestiżowych stanowiskach oraz zachwianie się totalitarnych reżimów. Niestety układ planet wskazuje również na zwiększone prawdopodobieństwo tragedii spowodowanej przez aktywność sejsmiczną i możliwość trzęsień ziemi w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Niestety, zanim zaczniemy działać z siłą, radością i optymizmem, czeka nas kilka ciężkich dni pełnych zwątpienia i zmęczenia.

Zmęczenie przed zaćmieniem Słońca

Księżyc maleje i dąży do spotkania ze Słońcem, które przez chwilę będzie przesłonięte jego tarczą. Okres poprzedzający całkowite zaćmienie Słońca naznaczony jest wyjątkowo silnym poczuciem wyczerpania, zmęczenia zdawać by się mogło bez powodu, oraz stanami przygnębienia i smutku.

Nakłada się na to bliskość przesilenia zimowego i nadchodzącego najkrótszego dnia w roku (21 grudnia). Możemy czuć wewnętrzne rozbicie oraz być zaniepokojeni. Jednak ostatni Nów starego roku ma również swoje dobre strony. Moc malejącego, czyszczącego Księżyca warto wykorzystać do pozbycia się ze swojego otoczenia różnego typu szkodników.

Dni przed dopełnieniem się Nowiu powinniśmy przeznaczyć na porządki, wyrzucanie zbędnych przedmiotów, odcinanie się mentalne od spraw i ludzi, z którymi nam dłużej nie po drodze.

Czas po dopełnieniu się zaćmienia, czyli poniedziałkowy wieczór (14 grudnia) dobrze byłoby spędzić na wstępnym planowaniu czasu i przestrzeni na nadchodzący, Nowy Rok.

Nów Księżyca grudzień 2002 - czas na decyzje

Przed dokonaniem się nowiu czyli piątek, sobota, niedziela i poniedziałek do godziny 17:16 to czas oczyszczeń, żegnania się z przeszłością, dokonywania rozliczeń i podsumowań oraz uwalniania się.

Jeśli coś nam ciąży, coś już nie pasuje, mamy poczucie, że życie przez to spowalnia albo tkwimy w martwym punkcie, można odrobinę przyspieszyć sytuację i wykonać rytuał pożegnania. Dzięki niemu uwolnimy się od połączeń z niepotrzebnymi projektami, ale również od ludzi, którzy bezprawnie korzystają z naszego wizerunku, energii czy pomysłów.

Po dopełnieniu się nowiu Księżyca i zaćmienia Słońca, (14 grudnia po godzinie 17:17) możemy wziąć relaksującą kąpiel, a następnie sporządzić listę planów i celów, które chcemy zrealizować w najbliższym czasie lub w roku 2021.

Nów Księżyca - komu śmiech, komu łzy?

Czas poprzedzający zaćmienie Słońca nie jest łatwy dla żadnego przedstawiciela zodiaku, ale szczególne zmęczenie i rozdrażnienie mogą odczuwać Lwy, których patron, czyli Słońce zostanie na chwilę zgaszony przez moc Księżyca. Dlatego osoby urodzone w królewskim znaku mogą mieć teraz objawy ciężkiego przemęczenia. Trudności w wyrażaniu emocji i kłopoty ze snem spotkają Raki, ponieważ dla nich będzie to podwójne zmaganie się na polu pracy i w sprawach rodzinnych.

Nerwowo w kwestiach zawodowych będzie również u Ryb oraz osób spod Panny i Bliźniąt, najbardziej tyczy się to urodzonych w połowie marca, w połowie grudnia i czerwca.

Barany, Byki i Koziorożce na moment schowają się i zaszyją w swoich pieleszach. Wagi, Skorpiony i Wodniki zaczną dumać nad tym, co uczyniły źle i dlaczego nie wyszło im kolejny raz.

Głównym bohaterem wydarzeń będą oczywiście przedstawiciele fazy zodiakalnej Strzelca. To w waszym życiu zadzieje się najwięcej nowych sytuacji i to wam Wszechświat podsuwa pod nos jakieś wyjątkowo istotne informacje. Strzelce urodzone w połowie grudnia poczują, że transformują się w inne, dojrzalsze osoby.

Po nowiu zaczniemy oddychać lżej, poczujemy, że napięcie zeszło, znajdziemy w sobie nową siłę, inspirację i odkryjemy fascynujące zainteresowania. Wszystkim znakom zacznie się chcieć bardziej, odżyjemy. Składanie cv do nowej pracy, zakup nowego mieszkania, zamówienie wymarzonego samochodu, złożenie pism do urzędów najlepiej zacząć już wtorku 15 grudnia.

Rytuał pożegnania ze starymi problemami

Czas: najkorzystniej wykonać go do zaćmienia Słońca i nowiu Księżyca w znaku Strzelca, czyli do 14 grudnia godzina 17:16.

Potrzebujesz czerwonej stołowej świeczki, czerwonej nitki, włóczki bądź kordonka o długości około 50 cm, kartki papieru, szklanej bądź glinianej miseczki, talerzyka, nożyczek, zapałek. Zapewnij sobie godzinę czasu tylko dla siebie.

Weź czerwoną świeczkę w dłonie, wyobraź sobie to, co spotkało Cię w 2020 roku, ale czego już nie chcesz, co Cię obciążało, albo było przykrością, cierpieniem, złymi znajomościami, nietrafionymi decyzjami. Napisz na świeczce cyfry 2020 pionowo, umieść świeczkę na talerzyku (jeśli nie da się jej postawić bezpiecznie bezpośrednio, ustaw na talerzyku mały świecznik). Podpal świeczkę z intencją, aby wszystkie smutki Starego Roku dopalały się wraz z malejącym Księżycem.

W trakcie, gdy świeczka się pali, napisz na kartce kilka słów, które symbolizują trudne wydarzenia, których nie chcesz już przenosić w Nowy Rok i których chcesz się definitywnie pozbyć. Kartkę złóż na czworo, włóż ją do przygotowanej wcześniej szklanej miseczki.

Następnie sięgnij po czerwoną nitkę, przywiąż ją do dolnej części palącej się czerwonej świeczki, trzymając w dłoniach jej drugi koniec przetnij ją nożyczkami mniej więcej w połowie wypowiadając na głos słowa "Odcinam od siebie zmartwienia, kłopoty i trudy ze Starego Roku, niech zostaną w nim na zawsze". Odciętą część czerwonej nitki włóż do miseczki na kartkę, którą położyłeś tam wcześniej i podpal od płomienia świecy. Zachowaj ostrożność i nie pozostawiaj palącej się kartki i nitki bez opieki.

Po dopaleniu się całej czerwonej świeczki należy resztki po niej i przywiązanej do niej nitki zakopać w ziemi, a popiół i pozostałości ze spalonej kartki i włóczki wyrzucić na cztery strony świata.

Po dokonaniu rytuału warto zażyć relaksującej kąpieli i przywoływać w głowie radosne obrazy przyszłych wydarzeń, w których spełniają się marzenia.

Powodzenia życzy Astrolog Merkurja!

Zobacz też:

Co mówi sennik, kiedy śni się nam sprzątanie?

Co zwiastują sny o zębach? Sennik odpowiada, co oznacza ząb obecny w naszych snach

Przesądy związane ze swędzeniem nosa – co one oznaczają?

Autor: Astrolog Merkurja