Styl życia

Nowość dla fanów motoryzacji - zestaw LEGO Technic Ferrari Daytona SP3

Styl życia

Zestaw LEGO Technic Ferrari Daytona SP3

Jeżeli interesujesz się motoryzacją, a jednocześnie uwielbiasz kreatywność i dobrą zabawę, koniecznie zapoznaj się z kolekcją LEGO Technic Ferrari. To najbardziej zaawansowane modele. Znajdziesz wśród nich auto, które na co dzień jest prawdziwym unikatem. O czym mowa?

Seria LEGO Technic dla fanów motoryzacji

Chyba każdy fan motoryzacji szczególnym zainteresowaniem darzy samochody wyścigowe. To one wzbudzają ogromne emocje, są obiektami pożądania i westchnień, a także emanacją inżynieryjnego kunsztu. Wśród tego rodzaju supersamochodów wyjątkowe miejsce zajmuje oczywiście Ferrari. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Nic dziwnego, że seria LEGO Technic posiada także auta z włoskiej stajni w ramach kolekcji LEGO Technic Ferrari.

Klocki LEGO Technic to najbardziej zaawansowane modele LEGO, które doskonale trafiają w gust nie tylko fanów motoryzacji, ale także pasjonatów techniki i inżynierii. Samochody wyścigowe LEGO Ferrari cechują się wyjątkowo szczegółowym odwzorowaniem detali konstrukcyjnych prawdziwych modeli supersamochodów. Dzięki temu klocki LEGO stają się nie tylko ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, rozrywką i wyzwaniem dla układających, ale również dają wyobrażenie o tym, jak skomplikowanymi i zaawansowanymi konstrukcjami są prawdziwe samochody wyścigowe.

LEGO Ferrari Daytona SP3

Jednym z najbardziej zaawansowanych, a także pożądanych, zwłaszcza przez fanów marki Ferrari modeli LEGO jest LEGO Ferrari Daytona SP3. Jest to doskonale odwzorowany w skali 1:8 model legendarnego, unikatowego samochodu o motosportowym rodowodzie. Ferrari Daytona posiada wiele szczególnych cech, które wyróżniają to auto. Sercem pojazdu jest potężny 12-cylindrowy silnik V12. W realnym świecie to najmocniejsza wolnossąca jednostka oferowana w samochodzie Ferrari - ma 840 koni mechanicznych.

Sama konstrukcja pojazdu jest również niezwykle zaawansowana pod względem aerodynamiki. Linia nadwozia idealnie oddaje sportowe przeznaczenie pojazdu, a charakterystyczny projekt tyłu sprawia, że nie sposób pomylić ten samochód z jakimkolwiek innym. Jest również niezwykle rzadki - całkowita produkcja to jedynie 599 sztuk. Klocki LEGO Technic sprawiają jednak, że znacznie więcej osób będzie miało okazję szczegółowo poznać konstrukcję Ferrari Daytona SP3.

Wierne odwzorowanie sylwetki

Wyjątkowy styl i wyrafinowane linie nadwozia to coś, co wyróżnia samochody Ferrari na pierwszy rzut oka. Dlatego fakt, że klocki LEGO Technic Ferrari[DB1]  tak doskonale odwzorowują prawdziwą sylwetkę samochodu, sprawia, że jest to niewątpliwie wyjątkowy model. Opływowe linie, muskularne kształty nadkoli i detale stylistyczne w modelu LEGO Ferrari Daytona SP3 potrafią wprawić w zachwyt.

Dodatkowym atutem, który na pewno docenią wszyscy posiadacze LEGO Ferrari Daytona SP3, jest fakt, że zadbano nawet o takie elementy, jak np. możliwość otwierania dachu, podniesienia maski oraz to, że drzwi złożonego modelu otwierają się tak, jak w prawdziwym samochodzie, czyli do góry. Wszystkie kluczowe elementy, jakie znajdziemy w Ferrari Daytona SP3 są także w modelu LEGO Technic Ferrari. Oczywiście model i klocki LEGO zostały także wykonane w charakterystycznym, czerwonym kolorze.

Doskonała technika

Podobnie, jak w odniesieniu do sylwetki, tak również w przypadku kluczowych elementów technicznych model z klocków potrafi wprawić w zdumienie szczegółowością detali. Seria LEGO Technic jest pod tym względem unikatowa na rynku. W przypadku LEGO Technic Ferrari Daytona SP3 na szczególną uwagę zasługuje oczywiście silnik. W złożonym modelu możemy dostrzec, jak potężna jest to jednostka, a do tego, chociaż są to klocki LEGO, a nie prawdziwy samochód, tłoki są ruchome! Kolejna gratka to obecność w wersji LEGO Technic Ferrari 8-biegowej sekwencyjnej, działającej skrzyni z manetką.

Jednym z powodów, dla którego klocki LEGO Technic Ferrari Daytona SP3 tak doskonale imitują prawdziwy samochód, jest fakt, że w zestawie mamy aż 3778 elementów. Jego zaawansowanie sprawia, że to doskonały wybór dla wszystkich fanów motoryzacji i techniki, a także dla tych, którzy klockami LEGO bawili się nawet kilka dekad temu. Wymiary złożonego modelu wynoszą ok. 59 cm długości, 25 cm szerokości i 14 cm wysokości.

Ruszaj w drogę z LEGO Power Functions

Chociaż model LEGO Ferrari Daytona SP3 wygląda imponująco i może stanowić wspaniałą ozdobę salonu, gabinetu, sypialni czy jeszcze innego pomieszczenia, to może także służyć podczas jazdy. Któż z fanów motoryzacji nie chciałby poprowadzić Ferrari? A co dopiero samodzielnie sprawić, że pojazd może jeździć! Aby tego dokonać, należy wyposażyć go w zestaw LEGO Power Functions. Dla zapewnienia maksymalnej radości z posiadania m.in. supersamochodów LEGO, seria LEGO Technic obejmuje unikalne piloty, silniki, czujniki i inne elementy LEGO Power Functions. Kompatybilne klocki pozwalają na zastosowanie np. specjalnych silników do wybranych modeli LEGO. Dzięki temu Twoje Ferrari Daytona SP3 może dostarczyć jeszcze więcej rozrywki!

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości