Styl życia

Nastoletnie modelki w Tokio. "Byłam wtedy zupełnym dzieckiem. Nie potrafiłam nawet jajka ugotować"

Styl życia

Julia Kuzka i Natalia Grabowska są modelkami, które po raz pierwszy poleciały na kontrakt do Japonii, nie mając jeszcze 18 lat. Teraz chcą zrobić film dokumentalny przedstawiający, z czym muszą się zmierzyć młode dziewczyny pracujące na drugim końcu świata. O szczegółach opowiedziały w Dzień Dobry TVN.

Nasza prowadząca Paulina Krupińska-Karpiel w młodości pracowała jako modelka. I tak jak rozmówczynie była na kontrakcie w Japonii. Sęk w tym, że była już po maturze i miała 18 lat. – Wspominam to ok. Dla mnie to były super wakacje i przy okazji zarobiłam pieniądze – mówiła w Dzień Dobry TVN. A jak swoje kontrakty wspominają Julia Kuzka i Natalia Grabowska?

Życie nastoletnich modelek w Tokio

Julia Kuzka, modelka i autorka pomysłu filmu dokumentalnego, była w Japonii dwa razy. Łącznie spędziła tam około 5 miesięcy. - Mój pierwszy kontrakt był, jak miałam 16 lat, a drugi - w wieku 18 lat. Wtedy poznałam Natalię. Za drugim razem zrobiłam dokumentacje do filmu, m.in. wywiady z dziewczynami i poboczne materiały, by przyjechać do Polski i już coś mieć - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN.

Z kolei Natalia Grabowska – modelka i studentka produkcji filmowej - przyznała, że po raz pierwszy poleciała do Japonii, gdy ukończyła 15 rok życia. - Byłam wtedy zupełnym dzieckiem. Nie potrafiłam nawet ugotować sama jajka. Ten wyjazd nauczył mnie wielu rzeczy, ale był niesamowicie stresujący. Myślę, że jednak brakowało mi tej opieki ze strony agencji. Bardzo to przeżyłam i nie sądzę, żebym była gotowa tam polecieć. Nie wiedziałam, jak wyglądają te realia. Moi rodzice zresztą też. Myśleliśmy, że po przyjeździe ktoś się mną zaopiekuje, a tymczasem byłam pozostawiona sama sobie - podkreśliła.

Gdy Natalia zderzyła się z azjatycką rzeczywistością, popłakała się i zadzwoniła do agencji z informacją, że chce wrócić do domu. Usłyszała wówczas, że nie może, bo ma podpisany kontrakt.

Film dokumentalny "GO&SEE"

Modelki po swoich doświadczeniach postanowiły nakręcić film dokumentalny, który ma ukazać, co czują nastoletnie modelki i z czym muszą się zmierzyć na drugim krańcu świata.

- Moim marzeniem jest, by ten film pokazywał prawdę, jak wygląda ten świat. On nie jest czarno-biały. Chciałbym, żeby to widz zdecydował, co jest ok. Chciałbym też zaznaczyć, żeby moda była lepiej traktowana przez prawo, bo moim zdaniem dziewczyny, które są poniżej 18. roku życia, a są same na drugim końcu świata, to powinny mieć opiekę psychologiczną i wsparcie. Dlatego chciałybyśmy zawalczyć o to, by to się zmieniło - wyjaśniła Julia Kuzka.

Więcej na temat ich produkcji w naszym materiale wideo. Jeśli chcesz wesprzeć działalność dziewcząt, trwa zbiórka internetowa na dalszą część nagrań oraz finalizację filmu.

Zobacz także:

Aby być piękną, nie musisz robić wiele. "Jesteśmy zmęczeni sztucznie wykreowanymi ideałami"

Hanna Lis tęskni za podróżami: "Jestem nomadem". Dziennikarka zdradziła, jakie miasto kocha najbardziej

Zawodnik MMA walczy o zdrowie córki. "To najcięższa walka, bo jest nierówna". Pomóżmy małej Poli

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości