Narzutka na strój kąpielowy – pareo, tunika czy spódniczka kąpielowa?

Styl życia

Aktualizacja:
EyeEmBenedetta Barbanti / EyeEm / Getty Images

Narzutka na strój kąpielowy przydaje się zawsze. Niezależnie od wieku kobiety, jej figury czy pewności siebie, lekki strój, który bez problemu można właśnie „narzucić” na bikini, przydaje się na plaży zawsze. Kobiety korzystają z tuniki czy pareo z różnych powodów i z różną częstotliwością. Narzutka plażowa znajduje się natomiast w torbie praktycznie każdej z nich. Dlaczego?

Narzutka na strój kąpielowy to ważny element wakacyjnych stylizacji. Przydaje się zarówno na plaży, jak i poza nią. Dzięki niej swobodnie, bez konieczności zmiany plażowego kostiumu, można udać się na spacer po nadmorskiej miejscowości, zwiedzanie okolicznych parków lub na obiad czy kolację. Na plaży z kolei narzutka to sposób na osłonięcie się przed niechcianymi spojrzeniami.

Po co kobiecie pareo plażowe?

Narzuta na strój kąpielowy – jak niektórzy mężczyźni mówią o pareo – to jedno z wielu letnich akcesoriów, bez których kobieta po prostu nie rusza się na plażę. Po pierwsze, społeczeństwo plażowiczów dysponuje coraz większą świadomością dotyczącą tego, że kostium kąpielowy to strój dozwolony na plaży i na basenie, ale nie poza nimi. Czasy, kiedy plażowicze w kusych strojach wchodzili do kawiarni, nadmorskich restauracji i barów, a także po prostu spacerowali pobliskimi uliczkami, szczęśliwie minęły. Coraz większą wagę przywiązuje się do pewnej kultury wakacyjnego wypoczynku i związanego z nią okrywania ciała przed wejściem na plażę i po wyjściu z niej. Narzutka na bikini umożliwia szybkie przebranie bez konieczności zmiany kostiumu kąpielowego. Kobieta bez problemu może np. pójść na obiad bezpośrednio po plażowaniu bez konieczności całkowitej wymiany stroju, szczególnie jeśli po wizycie w restauracji planuje powrót na plażę.

Narzutka na bikini a kobiecy komfort

Narzutki plażowe przyjmują różne formy. Oczywiście najbardziej popularne to pareo i tunika. Natomiast coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć także spódniczki plażowe. Wszystkie te formy kobieta może wykorzystywać nie tylko poza plażą, ale i na niej. Nie każda dziewczyna czuje się w swoim ciele tak pewnie, aby w bikini przemierzać plażę wzdłuż i w szerz. Jeśli więc wybiera się po napój lub lody, korzysta z takiej dodatkowej osłony. Narzutka na kostium kąpielowy to rozwiązanie, z którego chętnie korzystają także przyszłe mamy, panie, które chcą ukryć pewne mankamenty swojej urody, a także kobiety, którym po prostu przeszkadza to, że ich ciało jest w tak dużym stopniu wystawione na widok publiczny. Wbrew generalnym przekonaniom o swobodzie seksualnej, cielesnej i braku kompleksów – dla wielu kobiet tak duża ekspozycja ciała (niezależnie od tego, jak ono wygląda) jest po prostu niekomfortowa. Tym bardziej cenne jest to, że producenci oferują zróżnicowane modele, formy i materiały, którymi kobieta może się osłonić.

Narzutka na kostium – jaką wybrać?

Narzutki na stroje kąpielowe występują w kilku podstawowych modelach. Nie każdy wie, jak nazywa się narzuta na strój kąpielowy . Tradycyjna jej wersja to oczywiście pareo, czyli trójkątna albo kwadratowa chusta pochodząca z Tahiti. Chustę tę można wiązać w pasie, robiąc z niej plażową spódnicę. Można ją także umiejętnie zawiązać na karku i wtedy funkcjonować będzie niczym letnia sukienka. Niektóre panie wykorzystują pareo do stworzenia oryginalnego wakacyjnego topu, który pozwala przykryć górę od bikini.

Inną formą jest narzuta na bikini przypominająca fasonem kimono z szerokimi rękawami. Jest ona najczęściej wykonana z lekkiej transparentnej tkaniny. Bardzo popularne są żywe kolory tkanin wykorzystywane do jej wykonania. Taka narzuta na bikini występuje często w kolorze intensywnej fuksji, turkusu czy żółci.

Narzutki plażowe a sukienki i tuniki

Pareo plażowe czy narzuta na strój kąpielowy to nie jedyne rozwiązania, jakimi posiłkować się może wakacyjna plażowiczka. Do wyboru ma ona także bardziej tradycyjne tuniki i sukienki. Mają one albo hiszpański dekolt albo szerokie rękawy wykonane z lekkiej tkaniny. Często są lekko prześwitujące, sporo w nich haftów lub ażurowych wycięć. Wszystko po to, aby zapewnić kobiecie komfort i jednocześnie w delikatny sposób podkreślić piękno jej sylwetki. Warto, aby o wyborze narzutki plażowej decydowały przede wszystkim względy natury praktycznej. Kobieta powinna decydować się na strój, w którym czuć się będzie dobrze, wygodnie i atrakcyjnie. Jeśli nie radzi sobie z wiązaniem pareo, nie ma sensu na siłę kupować właśnie tego modelu. Jeśli z kolei zależy jej na maksymalnym osłonięciu, lepiej wybrać tradycyjną letnią sukienkę z ażurowymi elementami niż prześwitujące kimono.

Zobacz film: Kostiumy kąpielowe w ciąży

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: EyeEm