Styl życia

Zbudowali skocznię narciarską we własnym ogródku. To mniejszy tego typu obiekt w Polsce

Styl życia


Jak się okazuje, nie ma rzeczy niemożliwych. W ogrodzie rodziny Seremaków stanęła skocznia narciarska, żeby Kacper i Miłosz mogli rozwijać swoją pasję. Marcin Sawicki przyjrzał się treningowi skoczków.

Skocznia narciarska w ogrodzie

Skoki narciarskie to bez wątpienia jeden z naszych sportów narodowych. Co roku zawody, w których biorą udział nasi reprezentanci, gromadzą przed telewizorami miliony Polaków, a dzieci chcą być jak ich idole – Adam Małysz, Kamil Stoch, czy Piotr Żyła. Mateusz Seremak, ojciec Kacpra i Miłosza postanowił wybudować swoim synom skocznie narciarską.

Pomysł padł, więc trzeba było wykonać pracę. Skocznie budowałem ja, mój tata, mój wujek i Kacper

- tłumaczy.

I tak w Ruczynowie, k. Buska-Zdroju w przydomowym ogrodzie stanęła skocznia narciarska z prawdziwego zdarzenia. Jak przygotowują ją do treningów?

Przed każdym skokiem, szczególnie jak jest ciepło i słonecznie trzeba skocznie nawodnić. Chodzi o to, żeby tory najazdowe były szybsze, żeby była skocznie śliska. Chodzi o bezpieczeństwo zawodnika

- dodaje mężczyzna.

Rodzinna pasja do skoków

W tej rodzinie wszyscy kochają skoki narciarskie – mama, tata, i chłopcy. Kacper ma lat trzynaście, Miłosz ma siedem. Starszy z braci trenuje w klubie KS Chochołów.

Miłosz wszędzie trenuje i odważył się skakać ze swoim bratem

- dodaje Pani Joanna, która także skacze.

Podczas rodzinnych wakacji punktem obowiązkowym do zobaczenia są skocznie narciarskie. Podczas europejskich podróży rodzina Seremaków zwiedza kolejne obiekty. Do tej pory udało im się odwiedzić 193 skocznie, a to jeszcze nie koniec!

Zobacz też:

Kobieta na skoczni, czyli damska reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Zakopiański miś i szara strefa biznesu

Wyjątkowy sezon Dawida Kubackiego. Zobacz, jaki skoczek jest prywatnie

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Marcin Sawicki

Pozostałe wiadomości