Styl życia

Jak skutecznie radzić sobie ze stresem? Komora normobaryczna to prawdziwe panaceum

Styl życia

Bartek Jędrzejak i ekipa Dzień Dobry TVN zagościli w miejscowości Okole nieopodal Starogardu Gdańskiego. Okazuje się, że miejscowość raczy przybyszów nie tylko pięknymi widokami, ale również świetną bazą hotelową. Gdzie warto się zatrzymać i z jakich usług warto skorzystać?

Rezydencja Live w Okolu

Choć sezon urlopowy powoli dobiega końca, to są miejsca, w których wakacje trwają przez cały rok. Bartek Jędrzejak przekonał się o tym na własnej skórze, odwiedzając rezydencję Live w Okolu, miejscowości położonej w odległości zaledwie 15 minut od Starogardu Gdańskiego.

Twórcy tego miejsca postawili sobie jasny cel - chcą, aby miejsce, do którego zapraszają swoich gości zadbało o nich w sposób holistyczny, czyli troszcząc się o duszę i pielęgnując ciało.

- Już Hipokrates powiedział nam, że mamy cztery płaszczyzny - wyjaśnia Ewa Biesiada, rzecznik prasowy Rezydencji Live - To nie tylko podejście do naszego ciała, ale także do umysłu. To takie całościowe zaopiekowanie się naszymi rezydentami - podkreśla.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że każdy z gości obiektu dysponuje odpowiednio dobranym planem zabiegów. O tym jak bogata jest oferta Rezydencji Live można się świadczy fakt, że miejsce działa na styku wielu dziedzin: neurologii, ortopedii, rehabilitacji, medycyny rodzinnej, medycyny ratunkowej, chorób wewnętrznych, dermatologii, psychologii i medycyny niekonwencjonalnej. O sukcesie decyduje ich umiejętne połączenie.

- Chcemy równolegle prowadzić tę terapię - zaznacza pani Ewa. - Po zakwalifikowaniu się na naszego rezydenta, chcemy sprawdzić, jak możemy mu pomóc. To nie tylko działania z zakresu medycyny konwencjonalnej. Podejmujemy się leczenia chorób cywilizacyjnych dotyczących bólu, stresu, depresji i zaburzeń lękowych. Chcemy, aby nasi rezydenci czuli się zaopiekowani - deklaruje.

Sposób na relaks

Świetnym sposobem na walkę ze stresem jest nauka tańca, hydroterapia, kinezyterapia, masaże - klasyczne i np. te wygrywane na misach. Często zamiast biec do lekarza, warto swoje kroki skierować do miejsca, które pozwoli się zrelaksować. Bo odprężone ciało to zdrowy i otwarty umysł.

- Rzadko o tym się mówi, ale jest bardzo duży problem w społeczeństwie, szczególnie teraz, gdy jest pandemia - zdradza Michał Kamiński, fizjoterapeuta pracujący w Rezydencji Live. - Czynniki stresogenne, które na nas wpływają: stres, praca, tryb siedzący i bierny. Teraz większość naszych pacjentów pracuje przed komputerem. Cały czas jesteśmy narażeni na stres, a to powoduje różne bóle: od bólów głowy przez brzuch, plecy i kolana. To wszystko bierze się ze stresu - wyjaśnia.

Idealnym sposobem na naładowanie baterii jest także wizyta w komorze normobarczynej, w której panuje idealne ciśnienie zapewniające zdrowie, dobre samopoczucie oraz regenerację sił. Rezydencja Live dysponuje nowoczesnym urządzeniem, które nawet po krótkim pobycie sprawi, że poczujemy się lepiej. Jest zalecana przy problemach neurologicznych, skórnych, urazach oraz problemach ze snem.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości