Styl życia

Najgorsze prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Czego lepiej unikać?

Styl życia

Aktualizacja:
Autor:
Nastazja
Bloch
babcia, rodzina, dzieci, córka

Tony nierozpakowanych kremów, niewykorzystanych zestawów naczyń, pater, czy narzędzi do majsterkowania - tego w szafach naszych dziadków możemy znaleźć od groma. Najczęściej są to nagromadzone nietrafione prezenty, które "przydadzą się na później". Co zatem podarować babci i dziadkowi, a czego lepiej unikać?

Najgorsze prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dziadka. W tych dniach najmłodsi z pewnością zaproszą swoich bliskich do przedszkoli i szkół na przedstawienia oraz apele. Nie obędzie się również bez własnoręcznie wykonanych laurek. Co ze starszymi wnukami?

Najczęstszymi prezentami, które wręczamy naszym dziadkom, są: kosmetyki, leki, słodycze, własnoręcznie zrobione nalewki, nowe zastawy stołowe czy obrusy. Problem jednak w tym, że tego typu podarunki zalegają nierozpakowane przez kolejne lata. Dlaczego? Nasi dziadkowie mają już swoje ulubione kremy, tradycyjne talerzyki, czy szklanki, w których zawsze piją herbatę. Ponadto modne ziółka, ozdrawiające mikstury i alkohole w butelkach przypominających ozdobne wazony po prostu ich odstraszają. Mimo wszystko chomikują nieprzydatne prezenty, mówiąc klasyczne "może jeszcze kiedyś się przyda".

Miłość i związki

Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jakiś czas temu babcia poprosiła mnie, abym pomogła jej w domowych porządkach. Spędziłyśmy 3 godziny na odgruzowywaniu szafek, które wyglądały niczym sklepowe półki. Babcia przez lata trzymała w komodzie kremy, balsamy, szminki oraz zastawy stołowe. Niektóre były jeszcze w folii. Na pytanie, po co to wszystko trzyma, skoro nie używa, odpowiedziała – kto wie, może jeszcze to wykorzystam

Zamiast zatem wymyślać drogie prezenty, trzymajmy się hasła, że najlepsze jest to, co dobrze znamy. Nasi dziadkowie z pewnością ucieszą się z rzeczy, których używają na co dzień.

Najlepszy prezent dla dziadków - czas spędzony razem

Nic nie jest tak ważne jak chwile spędzone w rodzinnym gronie. W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o naszych dziadkach. Warto więc wygospodarować wolny dzień i poświęcić im uwagę. Może wspólny spacer, wycieczka za miasto, albo po prostu pogawędka przy domowym cieście i herbacie? Co więcej, tego dnia szczególnie nie żałujmy sobie uczuć. Głośno powiedzmy dziadkom, za co ich kochamy i doceniamy, to będzie dla nich najlepszy prezent.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Martin Novak/Getty Images

Pozostałe wiadomości