Styl życia

Zapłacili 2,5 mln dolarów za butelkę szampana. Nie zamierzają jej otworzyć

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
edition.cnn.com
Butelka szampana na kostkach lodu.

Zakup unikatowego trunku to nie lada gratka dla każdego konesera wina, dlatego ceny wystawianych na aukcjach butelek mogą przyprawiać o zawrót głowy. 2,5 mln dolarów to koszt, jaki ponieśli nabywcy szampana Chateau Avenue Foch z 2017 roku. Włoscy inwestorzy przekonują, że nie mają zamiaru wypić wartego fortunę alkoholu.

Butelka szampana sprzedana za 2,5 mln dolarów

Najdroższa butelka wina na świecie trafiła do rąk włoskich inwestorów kryptowalutowych, działających w branżach modowej i technologicznej. Bracia Giovanni i Piero Buono gotowi byli zapłacić 2,5 mln dolarów za powiększoną wersję Chateau Avenue Foch z 2017 roku. Szczęśliwi nabywcy przekonują, że szampan pochodzący z rodzinnej winnicy w Chamery nie zostanie otwarty. Z pewnością ma to związek z niewymienialnym tokenem, który zdobi butelkę cennego trunku.

Na rekordową cenę szampana wpłynął cyfrowy wizerunek Bored Ape Mutant. To właśnie niepowtarzalny, a co za tym idzie wyjątkowo kosztowny NFT stworzony przez artystę znanego jako Mig przekonał inwestorów do zakupu.

Zapłacili 2,5 mln dolarów za butelkę szampana. Nie zamierzają jej otworzyć

Chateau Avenue Foch to stosunkowo młoda marka, która jak dotąd nie mogła poszczycić się popularnością. Limitowana butelka ozdobiona "znudzoną małpą" znacząco zwiększyła wartość wyprodukowanego przez nią trunku, a tym samym pozwoliła francuskim przedsiębiorcom osiągnąć sukces.

Wystawiony na aukcję szampan z całą pewnością przyczyni się także do wzrostu zainteresowania niewymienialnymi tokenami. Organizatorzy licytacji mają nadzieję, że wyjątkowa transakcja wróci zainteresowanie kolekcjonerów z całego świata. Na razie niepowtarzalny egzemplarz będzie ozdobą zbiorów włoskich inwestorów, którzy w rozmowie z dziennikiem The Wall Street Journal zapewniali o satysfakcji płynącej z dokonanego zakupu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: edition.cnn.com

Źródło zdjęcia głównego: Image Source/Getty Images

Pozostałe wiadomości