Motyw wesela w polskich i zagranicznych filmach. "To jest mikrokosmos społeczny"

Autor:
Justyna
Piąsta
Motyw wesela w kinie
Motyw wesela w kinie Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Jak co piątek Kaja Klimek pojawiła się w kąciku filmowym Dzień Dobry TVN. Tym razem znawczyni kina wzięła na tapet filmy z motywem ślubu i wesela. Akcja których produkcji rozgrywa się na imprezie nowożeńców?

Przegląd filmowy Kai Klimek

Wesela są bardzo wdzięcznym tematem dla twórców filmów. Podczas uroczystości może wydarzyć się wiele zwrotów akcji, zabawnych sytuacji, a nawet i momentów grozy.

- Trzeba zacząć od klasyka absolutnego "Cztery wesela i pogrzeb". Ten tytuł podobno nie był ulubionym na samym początku, bo jednak słowo pogrzeb w tytule filmu niekoniecznie dobrze brzmi. Nikt nie wierzył w to, że to się stanie jakimś kultowym klasykiem, a faktycznie tak jest. Oczywiście Hugh Grant, Andy MacDowell, wspaniała historia. Reżyserem jest Richard Curtis, to ten od "To właśnie miłość" - powiedziała Kaja.

Kolejny film to "Uciekająca panna młoda" z Julią Roberts w roli głównej.

- Ona kilka razy idzie do ołtarza i nie może zdecydować. Szuka swojej tożsamości, aż pojawia się Richard Gere. Zresztą to ich kolejne spotkanie, bo wcześniej grali razem w "Pretty Woman". "Uciekająca panna młoda" to film o uciekaniu przed odpowiedzialnością. Ja kocham to, że ona potem wręcza ukochanemu te buty i mówi, że już nie ma przed czym uciekać - wspomniała Klimek.

Polskie filmy z motywem wesela

W tym wątku nie mogło zabraknąć "Wesela" Wojciecha Smarzowskiego.

- On wrócił do tego tematu niedawno, jeszcze raz opowiedział o weselu. Dla niego to jest mikrokosmos społeczny - stwierdziła krytyczka. - W polskim kinie to dziedzictwo wesel jest od Stanisława Wyspiańskiego przez Andrzeja Wajdę bardzo mocno obecne - dodała.

Więcej filmowych propozycji Kai Klimek można zobaczyć w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości