Motoryzacja

Minimalizm w motoryzacji – styl szczególnie doceniony przez kobiety

Motoryzacja

Wygląd samochodów od zawsze idzie w parze trendami panującymi nie tylko na rynku motoryzacyjnym. Wystarczy popatrzeć na klamki od lodówek retro w stylu vintage i klamki amerykańskich samochodów z lat 50. Obecnie w architekturze i projektowaniu wnętrz króluje styl nowoczesny – prosty, przejrzysty oraz przestronny, a także skandynawski – przytulny, zdominowany przez biel i światło połączone z odcieniami szarości, beżu oraz czerni. 

Zaprojektowanie samochodu jest jednak bardziej czasochłonne niż opracowanie nowych modeli gadżetów, sprzętów, czy kolekcji ubrań. Dlatego projektanci samochodów muszą być prawdziwymi wizjonerami, aby przewidzieć, co będzie trendy za kilka-kilkanaście lat. Jak udało im się dopasować najnowsze modele to obecnego stylu?

Kiedyś klamki były ogromne, teraz nie ma ich wcale   

Ogromne drzwi od jeszcze większego auta z lat 50. wyprodukowanego w USA otwierało się z zewnątrz za pomocą masywnej metalowej klamki wyraźnie widocznej na tle karoserii. Obecnie takie ozdobniki nie uchodzą z uwagi na panujący minimalizm. Owszem, powierzchnie powinny być wykonane ze szlachetnych materiałów, ale bez skomplikowanych form. Wszystko musi stwarzać wrażenie jednej całości i klamki odstające od nadwozia są po prostu passé. 

Elegancki minimalizm to styl od zawsze doceniany przez kobiety. Dlatego w latach 50. panie chętniej poruszały się małymi włoskimi kabrioletami niż amerykańskimi krążownikami. Obecnie jednak kobiety potrzebują samochodu nie tylko stylowego i typowo miejskiego. Liczy się też przestronność wnętrza, elegancja, luksus i wszechstronność. Auto musi umożliwić sprawne i wygodne załatwianie codziennych spraw oraz reprezentować właścicielkę podczas oficjalnych spotkań. Dlatego kobiety coraz częściej wybierają luksusowe SUV-y, które jako jedyne są w stanie sprostać wszystkim wymaganiom.

W nowoczesnych luksusowych SUV-ach klamki chowają się w drzwiach i tworzą z nimi gładką powierzchnię. Dzięki temu mogą spełnić wysokie oczekiwania wobec estetyki i wyglądu zgodnego z obecnymi trendami. Luksusowy SUV dla kobiet to jednak nie tylko eleganckie klamki. Zaprojektowanie samochodu, który stanie się dla nowoczesnej kobiety sukcesu najlepszym przyjacielem i doskonałym partnerem w pracy wymaga poświęcenia większej uwagi detalom. 

SUV-y Range Rover – minimalizm i przywiązanie uwagi do detali

Projektanci samochodów Range Rover doskonale wiedzą, że wymagające klientki i klienci wychwytują dużo więcej szczegółów, mogących zaburzać estetykę. Modele tej luksusowej linii Land Rovera wykorzystują więc takie dodatki jak ukryte ramki szyb, czy ukryte światła. Dach został zespawany za pomocą lasera. Dzięki czemu nadwozie stanowi gładką całość, a czysta, nienaganna bryła samochodu stanowi idealny anturaż, podobnie jak bezkompromisowe wzornictwo otaczającej nas architektury czy moda. 

Dla kobiet oczekujących kompaktowych rozmiarów nadwozia dopasowanych do jazdy miejskiej najlepszym wyborem jest Range Rover Evoque. To najmniejszy model z gamy Range Rovera, który zapewnia największą wygodę manewrowania. Dzięki temu pozwala sprawnie przeciskać się w ruchu miejskim i załatwić wszystkie pilne sprawy.

Range Rover Velar to luksusowy SUV średniej wielkości, dla kobiet chcących zdobywać świat. Zapewnia maksymalny komfort również podczas najdalszych podróży oraz oferuje wszechstronność, która sprawdza się w wielu sytuacjach. Muskularna sylwetka idzie w parze z silnikami i układem przeniesienia napędu o sportowej charakterystyce. Całość pozwala czerpać kierowczyni maksimum przyjemności z prowadzenia.

Flagowy model Range Rover to natomiast propozycja idealna dla najbardziej wymagających businesswoman, które oczekują najwyższego luksusu. To SUV będący bardziej przestronną alternatywą dla luksusowej limuzyny i doskonały atrybut kobiety sukcesu, który podkreśla jej status i dalszą chęć osiągania sukcesów. 

Elegancki minimalizm modeli Range Rover bardzo trafnie wpisuje się w trendy aktualnie panującego stylu. Dzięki temu SUV-y tej luksusowej linii Land Rovera mogą spełniać wysokie wymagania kobiet wobec estetyki. W efekcie są one dziełem sztuki użytkowej, która wspiera kobiety w realizowaniu celów oraz wyrażaniu siebie.

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości