Motoryzacja

Motorniczy ze Szczecina nagrywa przerażające zachowania pieszych, a filmy umieszcza w sieci

Motoryzacja

Aktualizacja:

Niebezpiecznych sytuacji na drodze z winy pieszych jest niestety wiele. W Dzień Dobry TVN gościliśmy motorniczego Bartosza Grzegolca, który nagrywa mrożące krew w żyłach przewinienia uczestników ruchu drogowego, a filmiki umieszcza na youtube. Dlaczego to robi?

W październiku tego roku Bartosz Grzegolec, motorniczy ze Szczecina był świadkiem niebezpiecznego zachowania pieszych. Trzy osoby, w tym dwie starsze wyszły zza innego tramwaju wprost pod pojazd, który prowadził. Na szczęście wykazał się refleksem i wyhamował na czas. Piesi nawet się nie zatrzymali i kontynuowali przechodzenie przez ulicę - tym razem wprost pod koła autobusu, który wyjeżdżał zza tramwaju. Na szczęście również kierowca autobusu zatrzymał pojazd w porę i dzięki temu nie doszło do tragedii.

>>> Zobacz także:

Przewinienia pieszych

To nie jedyna niebezpieczna sytuacja, którą widział pan Bartosz podczas wykonywania swojej pracy. Wielokrotnie był świadkiem, gdy piesi przechodzili przez ulicę lub tory zapatrzeni w telefony komórkowe, przebiegali na czerwonym świetle lub przed rozpędzonym tramwajem, czy innym pojazdem. Któregoś dnia postanowił to wszystko nagrywać, a zarejestrowane filmy - ku przestrodze - zaczął publikować w internecie, na Youtube'ie.

Jeżeli ktoś obejrzy ten filmik dwa razy, albo trzy i się zastanowi przed wejściem na ulicę, to dla mnie jest to sukces.

- stwierdził pan Bartosz.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości