Motoryzacja

Pamiętacie film "Garbi - Super bryka"? Ten kultowy samochód jeździ po Tarnowskich Górach

Motoryzacja

Aktualizacja:

Natalia i Karolina - mieszkanki Tarnowskich Gór, postanowiły stuningować klasycznego garbusa, by wyglądał jak ten rodem z filmu. Nasza reporterka Dagmara Kowalczyk pojechała na miejsce, by sprawdzić, jak poszło dziewczynom.

Garbus - odrestaurowany Volkswagen

Na rynek Tarnowskich Gór zajechał garbus z oryginalnym silnikiem. Beżowy z nalepkami. Wygląda, jak brat bliźniak "Garbiego", czyli tytułowego bohatera filmu "Garbi - Super bryka". I tak z niego wysiadły dwie dziewczyny: Karolina i Natalia, które "odpicowały" auto.

Same wymierzyłyśmy naklejki, po czym je nalepiałyśmy. Włożyłyśmy całe serce w ten samochód, aby wyglądał jak najlepiej. Połączyłyśmy naszą pasję z dobrą zabawą

- wyjaśniła Natalia.

Nie tylko samochód był wystylizowany, lecz i jego tymczasowe właścicielki. Na spotkanie z naszą reporterką włożyły specjalne kombinezony, które nawiązują do filmu. Natalia - niebieski, a Karolina - różowy. Okazuje się, że kupiły je w sklepie z używaną odzieżą i tak jak w przypadku auta -własnoręcznie je ozdobiły.

Same naszyłyśmy naszywki

- zadeklarowała Karolina.

Miłość do klasycznej motoryzacji

Obecnie na ulicach nie odnajdziemy raczej garbusów, niemieckie auta popularne były w minionym wieku. Okazuje się, że właścicielem "Garbiego" jest tata Karoliny.

Były jeszcze dwa inne garbusy, ale zostawiliśmy ten najładniejszy. I teraz zabieramy go z Nati na różne przejażdżki

- wyjaśniła Karolina.

Dziewczyny miłością do motoryzacji zaraziły się od ojców. Tata Karoliny - pasjonat aut, a Natalii kolekcjoner motocykli.

Oni przekazali nam pasję do tego i teraz razem próbujemy ją powiększać i trzymać się jak najbliżej. (...) Była jedna sytuacja, kiedy tata składał sam motor w jadalni, więc mimo wszystko byłam skazana, by na to patrzeć. Ta pasja gdzieś tam została i teraz razem się tym interesujemy

- powiedziała Natalia, której ojcem jest kuzyn polityka Jerzego Buzka.

Dziewczyny nie mogą jeździć "Garbim" na co dzień, więc zazwyczaj na przejażdżki wybierają się w weekendy. Zazwyczaj to Karolina prowadzi i "odgrywa rolę Maggie Peyton". W tym roku były już na zlocie w rodzinnym mieście i zapowiedziały, że za rok chcą powtórzyć swój udział, lecz... z innym pojazdem.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Pozostałe wiadomości