Elektryzujący sportowy charakter bez kompromisów

Rozwój elektromobilności sprawia, że liczba nowych aut elektrycznych na rynku motoryzacyjnym cały czas rośnie. Dziś kierowcy decydując się na zakup takiego samochodu mają coraz większy orzech do zgryzienia, ponieważ już większość marek ma co najmniej kilka ciekawych pojazdów tego typu w swojej gamie. Przykładem może tu być popularna w naszym kraju ŠKODA. Oferuje ona między innymi model ENYAQ COUPÉ iV, który dostępny jest także w sportowej wersji RS. Co sprawia, że warto się mu przyjrzeć i rozważyć zakup? Sprawdzamy! 

Elegancja wyznaczająca trendy

To, co już od razu rzuca się w oczy, to wyjątkowo lekka i elegancka linia nadwozia Enyaqa Coupé iV z mocno opadającą linią dachu. Jest to jednocześnie auto, o którym z pewnością można napisać, że ma sportowy charakter. Zwłaszcza w najbardziej zaawansowanej wersji RS. To w niej znaleźć możemy na przykład charakterystyczne dla tej linii zderzaki czy koła, które mogą mieć wielkość nawet do 21 cali. Całości dopełniają detale w czarnym kolorze, które ciekawie przełamują lakier nadwozia. Szczególnie warto przyjrzeć się dostępnym metalizowanym kolorom lakierów, na przykład Czerwieni Velvet czy Pomarańczowemu Phoenix. Innym, zdecydowanie przykuwającym uwagę, jest niemetalizowana Zieleń Mamba. W sumie Enyaq Coupé iV RS dostępny jest w dziewięciu kolorach nadwozia – siedmiu metalizowanych oraz dwóch niemetalizowanych.

W nowym modelu zaproponowanym przez ŠKODĘ również wnętrze od pierwszej chwili zachwyci niejedną osobę. Jest przestronne, a co za tym idzie komfortowe. Mimo wspomnianej, opadającej linii dachu, nawet nieco wyższe osoby mogą się w nim cieszyć dużą ilością miejsca nad głową. Warto także zwrócić uwagę na dach panoramiczny. To między innymi dzięki niemu każda podróż może stać się niezapomnianym przeżyciem.

W pełni elektryczne i bezkompromisowe

Niewątpliwą zaletą, którą z pewnością docenią osoby szukające czasem nieco większej dawki emocji i  lubiące dynamiczną jazdę, jest moc, którą oferuje napęd ŠKODY Enyaq Coupé RS iV. To oczywiście zaleta w pełni elektrycznego silnika i jego przewaga nad tradycyjnymi napędami. Warto też zaznaczyć, że Enyaq Coupé iV dostępny jest w kilku wersjach, a między innymi w wersji RS możemy cieszyć się napędem 4x4.

Jednocześnie, jest to auto bezkompromisowe – z jednej strony oferujące właśnie świetne właściwości jezdne, przyczepność i dynamikę. Z drugiej to duży SUV, którym możemy wybrać się na rodzinny weekend, zimowe ferie czy letni urlop. Nie jest to przesada – bo zasięg, niezwykle istotny w przypadku aut elektrycznych – wynosi w zależności od wersji ponad 500 kilometrów.

Rzecz jasna, jak na nowoczesny samochód od renomowanego producenta przystało nie mogło w nim zabraknąć różnorodnych udogodnień oraz wsparcia kierowcy z zakresu infotainment. Wśród nich warto wymienić:

  • wyświetlacz head-up z roszerzoną rzeczywistością,
  • cyfrowy zestaw wskaźników z wyświetlaczem o przekątnej 5,3 cala,
  • system dźwiękowy CANTON składający się z 12 głośników i cyfrowego korektora dźwięku,
  • oraz Phone Box, czyli schowek na smartfona, który umożliwia bezprzewodowe ładowanie czy wzmocnienie zasięgu sieci GSM przy słabym sygnale.

W trakcie jazdy możemy liczyć na wsparcie najnowszych technologii. W najnowszym elektrycznym modelu ŠKODY znajdziemy między innymi:

  • Reflektory Matrix Full LED umożliwiające niezwykle dokładne oświetlenie drogi, bez oślepiania np. kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka dzięki adaptacyjnej technologii.
  • Park Assist z funkcją Trained Parking, która umożliwia automatyczne parkowanie w najczęściej używanym miejscu parkingowym dzięki zapisaniu przez system całej ścieżki manewru parkowania.
  • Turn Assist – czyli asystent skrętu, który jest częścią systemu Front Assist. W przypadku wykonywania manewru skrętu system monitoruje nadjeżdżające pojazdy i w razie potrzeby uruchamia awaryjnie hamulce, aby zatrzymać samochód.

Gdy motoryzacja spotyka modę

Najnowsze technologie, komfortowe wnętrze i urzekający design sprawiają, że nowe auto elektryczne ŠKODY to ciekawy wybór wśród modeli z tego typu napędem. Jego nietuzinkowość mogli podziwiać także widzowie 11. edycji programu „Top Model”. Do zadań dwóch ścisłych finalistek Klaudii Nieścior i Natalii Woś należało nagranie materiału promocyjnego z Enyaqiem Coupé iV właśnie. Jak wypadło finalnie to połączenie? Przekonać się można już teraz oglądając fragment programu

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości