Materiał promocyjny

BMW wspiera sztukę i promuje sztuczną inteligencję. "Są to projekty, których nie wymyśliłby żaden architekt"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak wygląda sztuka stworzona przez sztuczną inteligencję?
Jak wygląda sztuka stworzona przez sztuczną inteligencję?
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Ceny samochodów używanych poszły w górę
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Niezwykłe muzeum zabytkowych samochodów
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu Agenta 007
Zimowe gadżety samochodowe
Zimowe gadżety samochodowe
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce
Najmłodszy mistrz wyścigowy w Polsce
W warszawskim Nowym Teatrze odbyła się wystawa patronowana przez BMW, podczas której zaprezentowano rzeźbę "Digital Grotesque III" autorstwa Michaela Hansmeyera. Zaproszeni na wydarzenie goście mogli przy okazji zobaczyć BMW serii 7 - samochód, którego premiera zaplanowana jest na grudzień. Wśród widzów nie zabrakło między innymi wokalistki Moniki Brodki.

"Digital Grotesque III", czyli BMW w warszawskim Nowym Teatrze

Kamery Dzień Dobry TVN zawitały do Nowego Teatru, by zrelacjonować przebieg BMW Art Club 2022 - niezwykłego wydarzenia dla miłośników sztuki i motoryzacji, w ramach którego zaprezentowano zebranym gościom niezwykłą rzeźbę "Digital Grotesque III".

- Projekt składa się z fizycznej rzeźby Michaela Hansmeyera, która jest stworzona przez algorytm sztucznej inteligencji i wydrukowana na drukarce 3D oraz z instalacji projekcji 360 stopni, która pokazuje nam de facto ten proces twórczy i wprowadza nas w świat wnętrza tej rzeźby - tłumaczył Kacper Studencki, dyrektor marketingu BMW Polska. 

Jak dodał, BMW od ponad 50 lat wspiera kulturę i sztukę. - We współpracy z tak znamienitymi instytucjami jak Tate Modern, Muzeum Guggenheima czy Albertina Vienna, ale również z artystami: Andy Warhol czy Jeff Koons - wymieniał Studencki.

Na BMW Art Club nie mogło zabraknąć również samego Michaela Hansmeyera, czyli twórcy wystawianej rzeźby. Jak autor dzieła postrzega wpływ sztucznej inteligencji na swoją pracę?

- Posługujemy się sztuczną inteligencją i to ona wymyśla formy takie jak ta, którą widzimy. Myślę, że technologia otwiera nam, artystom, różne możliwości tworzenia, a algorytmy pokazują niespotykane dotąd detale w sztuce. Czasami są to projekty, które bardzo trudno naszkicować. Są to projekty, których nie wymyśliłby żaden architekt - przyznał artysta.

Monika Brodka na BMW Art Club 2022

Nie wszyscy wiedzą, że popularna kompozytorka, autorka tekstów i wokalistka Monika Brodka jest wielką fanką motoryzacji. Gwiazda skorzystała więc z możliwości, by wziąć udział w tegorocznym wydarzeniu organizowanym przez BMW Art Club.

- Lubię szybkie, dobre fury. Prawo jazdy zrobiłam w wieku 18 lat. W zasadzie zdałam egzamin, jak skończyłam 18 lat, ale kurs rozpoczęłam wcześniej. Mój brat bardzo interesuje się motoryzacją i chyba zaraził mnie tą pasją. Lubię, jak samochód dobrze mruczy - zdradziła przed kamerami artystka.

Jednocześnie zwróciła uwagę na rolę sztucznej inteligencji w sztuce. - To jest fascynujący temat, bo sztuką tworzoną przez ludzi kieruje oczywiście talent, ale też indywidualna wrażliwość jednostki. Sztuczna inteligencja nie ma takiej wrażliwości, bo inaczej stałaby się człowiekiem, więc (...) ciekawi mnie to, co sztuczna inteligencja ma do powiedzenia - słyszeliśmy z ust Moniki Brodki.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości