Styl życia

Mistrzowie świata w hip-hopie. Nauczyli tańczyć naszych prowadzących?

Styl życia

Aktualizacja:

Wytańczyli sobie Mistrzostwo Świata w Hip-Hop’ie, a mają zaledwie 12-15 lat. Zdolna grupa taneczna UDS Junior z Lublina pokazała nam swój układ taneczny z ostatnich mistrzostw świata w Berlinie, dzięki któremu wywalczyli złoty medal. W studiu gościliśmy choreografów Adriana Trepiaka i Annę Łukasiak oraz tancerzy.

Zespół UDS - Mistrzowie świata w hip-hopie

UDS jest pozaszkolną formą edukacji artystycznej, która istnieje w Lublinie od 2007 roku.

UDS Junior to jedna z grup reprezentacyjnych Studia Tańca UDS zrzeszająca tancerzy (24 osoby) w wieku 12-15 lat. Tancerze co roku reprezentują Polskę na międzynarodowych zawodach tanecznych, jak i Mistrzostwa Świata oraz Mistrzostwa Europy.

W tym roku grupa UDS Junior zdobyła kolejny Złoty Medal Mistrzów Świata. Dodatkowo duet Laura Łukasiak i Kuba Kabala przywieźli także Brązowy Medal w kategorii duety hip-hop juniorów. Poprzedni mistrzowski tytuł w kategorii formacje hip-hop 12-15 lat został wywalczony na Mistrzostwach Świata Hip Hop w Graz w Austrii w 2016 roku. Nad choreografią z dziećmi pracowali ciężko Anna Łukasiak i Adrian Trepiak.

Ile trzeba trenować, aby osiągać takie sukcesy?

Jedna z tancerek przyznała, że ich grupa powstała zaledwie rok temu, a każdy układ i przygotowania na Mistrzostwa zaczynają się dwa miesiące wcześniej.

Większość tych dzieciaków tańczy u nas od małego. Mieli 5-6 lat jak przyszli do studia. Razem z ich rozwojem tanecznym wkroczyli do grupy reprezentacyjnej 12-15 lat, w związku z tym od ubiegłego roku ćwiczą pod nazwą UDS Junior.

- powiedziała trenerka.

Skąd pomysł na trenowanie hip-hopu?

Dzieci przyznały, że do studia zapisywali ich rodzice, ale w niektórych przypadkach były to także osobiste wybory. Style taneczne są tak różne, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Członkowie grupy UDS Junior poczuli jednak, że ich drogą jest hip-hop.

Kolejne wyzwania grupy

Tancerze niedługo wkroczą do nowej kategorii tanecznej. Tym razem poprzeczka wzrasta, gdyż USD Junior będzie rywalizować w kategorii 16 plus, co oznacza, że tancerze zmierzą się z dorosłymi.

Co roku są nowe wyzwania. Nowe mistrzostwa, nowe turnieje, nowe projekty, więc na pewno coś się znajdzie. Teraz będziemy się przygotowywać do kolejnych Mistrzostw.

– zdradził Adrian Trepiak.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości