Styl życia

W "Milionerach" padło pytanie o Plastusia. Prawidłowa odpowiedź jest warta 125 tys. złotych

Styl życia

Autor:
Adam
Barabasz

Na drodze do głównej nagrody uczestnik musiał zmierzyć się z pytaniem o strój bajkowego Plastusia. Właściwa odpowiedź oznaczała wygraną 125 tys. złotych. Jak zawodnik poradził sobie z tym wyzwaniem? Czy znasz odpowiedź na pytanie z "Milionerów"?

"Milionerzy" - w co był ubrany Plastuś?

Przemysław Dąbek, doktor oceanografii, rozpoczął odcinek od pytania za 20 tys. złotych. O ile wzór na obwód rombu, łacińska nazwa żyrafy i znaczenie słowa laserunek nie przysporzyło mu większych kłopotów, to problemy rozpoczęły się gdy, dotarł do pytania za 125 tys. złotych. Jego treść dotyczyła popularnej bajki dla dzieci. Pełne pytanie brzmiało: "Książkowy Plastuś z piórnika Tosi jest ubrany jedynie w:

  • a) czerwone skarpetki
  • b) żółty szalik
  • c) zielone majteczki
  • d) marynarską bluzę"

Plastuś - pytanie z "Milionerów" za 125 tys. złotych

Mając do dyspozycji jedno koło ratunkowe, uczestnik "Milionerów" postanowił zadzwonić do przyjaciółki, która jako właściwą wskazała odpowiedź "c", czyli zielone majteczki. Uczestnik gry postanowił skorzystać z tej pomocy- i słusznie, bo to jedyna poprawna odpowiedź.

Na koncie uczestnika pojawiło się 125 tys. złotych. Przy kolejnym pytaniu o pary miast leżące na różnych kontynentach, ale nad tym samym morzem, mając do wyboru: Trypolis i Trypolis, Sydney i Sydney, Toronto i Toronto oraz Amsterdam i Amsterdam, zdecydował się przerwać grę, zabierając ze sobą wywalczoną wcześniej sumę. Tuż przed rezygnacją typował Trypolis jako poprawną odpowiedź. Gdyby ją zaznaczył, wygrałby ćwierć miliona złotych.

"Milionerzy" - pytanie o władców Polski

Po jego rezygnacji do walki o milion złotych stanęło sześciu nowych zawodników. Zanim jednak usiedli twarzą w twarz z Hubertem Urbańskim musieli zmierzyć się z pytaniem eliminacyjnym. Potencjalni milionerzy zostali poproszeni o chronologiczne uporządkowanie władców polski: Mieszka III Starego, Aleksandra Jagiellończyka, Władysława IV Wazy oraz Augusta III Sasa. Najszybszy okazał się Jędrzej Siarkowski, który będzie kontynuował grę w kolejnym odcinku.

Zobacz wideo: Zapaść, czyli sytuacja polskich miasteczek

Zapaść, czyli sytuacja polskich miasteczek
Zapaść, czyli sytuacja polskich miasteczek Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Pozostałe wiadomości