Styl życia

Jaka cząsteczka nie tworzy nukleotydu? Odpowiedź na to pytanie jest warta 40 tys. złotych

Styl życia

Autor:
Adam
Barabasz
TVNHubert Urbański

Ten odcinek zdecydowanie należał do Andrzeja Junaka, inżyniera informatyka, który przyjechał do studia z żoną i córką. Nie obyło się jednak bez trudnych pytań, w ruch poszły również koła ratunkowe. Czy udało mu się zawalczyć o wymarzony milion?

Milionerzy, odc. 490. Pytanie za 40 tys. zł

Start nowego odcinka to była prawdziwa tabula rasa - sześciu nowych zawodników walczyło o szansę na wejście do gry. Hubert Urbański poprosił ich o uporządkowanie tekstu piosenki z filmu "Miś" Stanisława Barei. Prawidłową kolejność, czyli: " W serca mego zatrzymam cię porcie. Porcie pełnym czułości i wzruszeń", znało tylko dwóch zawodników, z których szybszy okazał się Andrzej Junak z Dąbrowy Górniczej.

Wykształcony informatyk wykazał się szeroką wiedzą z wielu dziedzin, bez problemu dochodząc do pytania za 40 tys. zł.

Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Dzień Dobry TVN

Z czego składa się nukleotyd

Gdy przyszło do walki o gwarantowaną kwotę 40 tys. złotych, pojawiły się wątpliwości. Pytanie brzmiało:

Nukleotydu nie tworzy cząsteczka:

a) cukru

b) soli

c) kwasu fosforowego

d) zasady azotowej

Andrzej o pomoc poprosił publiczność. 66 proc. widzów wskazało odpowiedź "b" jako poprawną. Gracz chciał jednak upewnić się w swojej decyzji i poprosił o pół na pół. Ostatecznie wybrał odpowiedź "sól" i zdobył gwarantowane pieniądze.

Niemniej wątpliwości wzbudziło kolejne pytanie, w którym zawodnik musiał wskazać tytuł wiersza piosenki wykonywanej przez Bogusława Lindę i Świetliki. Wykorzystując telefon do przyjaciela, Andrzej sięgnął po ostatnie koło ratunkowe. Niestety wskazany przez niego znajomy okazał się nie być ekspertem w zakresie poezji. Ostateczna odpowiedź okazała się błędna i Andrzej opuścił studio z 40 tysiącami złotych.

"Milionerzy" na antenie TVN od poniedziałku do czwartku o 20:55. Program można oglądać również na Player.pl.

Zobacz też:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości