Styl życia

"Milionerzy". Co może być warkoczowe? To pytanie pozbawiło uczestnika szansy na wielką wygraną

Styl życia

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TVN
Hubert Urbański, "Milionerzy"

W 489. odcinku "Milionerów" swoją grę kontynuował Maksymilian Marcinowski z Poznania. Mężczyzna skorzystał z telefonu do przyjaciela i zaryzykował, udzielając odpowiedzi, której nie był na 100% pewny. Z jaką kwotą opuścił studio?

"Milionerzy" - opis 489. odcinka

Maksymilian Marcinowski z Poznania w poprzednim odcinku "Milionerów" wykorzystał dwa koła ratunkowe i zdobył 10 tysięcy złotych. W kolejnej odsłonie teleturnieju kontynuował grę o główną wygraną, mierząc się z pytaniem z dziedziny geologii.

Co może być warkoczowe?

  • A. jeziora;
  • B. morza;
  • C. rzeki;
  • D. góry.

- Ciekawe pytanie - ocenił gracz tuż po przeczytaniu przez Huberta Urbańskiego wszystkich wariantów odpowiedzi. - (...) Kojarzą mi się być może rzeki. Raczej nie morza. Nie słyszałem o morzu warkoczowym. W ogóle nie słyszałem o niczym warkoczowym spośród tych czterech odpowiedzi - przyznał uczestnik teleturnieju.

- Z czego może wynikać ich warkoczowość? Albo że się przeplatają - to pasowałyby rzeki, ale o przeplatających się rzekach za dużo nie słyszałem - zastanawiał się głośno Maksymilian, aż w końcu zdecydował wykorzystać ostatnie dostępne koło ratunkowe i zadzwonić do przyjaciela. - Michał jest prawnikiem, ale zna się też na geografii - wyjaśnił.

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Przyjaciel gracza również nie znał odpowiedzi na postawione przez Huberta Urbańskiego pytanie. Drogą eliminacji wskazał jednak na jeziora. - Rzeki raczej nie, morza też się nie wydają. Myślę, że jeziora albo góry najprędzej, ale góry to byś wiedział - powiedział.

Maksymilian Marcinowski zaufał koledze i ostatecznie zaznaczył odpowiedź A. Nie usłyszał jednak dobrych wieści. - Góry rzeczywiście nie, morza nie. Rzeki niestety tak - oznajmił Hubert Urbański, po czym wyjaśnił: "Rzeka warkoczowa płynie kilkoma płytkimi korytami na przemian łączącymi się i rozdzielającymi. Jest nią np. Narew".

Uczestnik programu wyszedł ze studia z gwarantowanym tysiącem złotych.

"Milionerzy" - pytanie z mitologii greckiej

Ewa Łowiec z Warszawy jest anglistką, specjalistką od PR-u oraz miłośniczką alpak. Ona również podjęła ryzyko w 489. odcinku "Milionerów". Odpowiadała na pytanie za 10 tysięcy złotych, które brzmiało:

Kto nie był ani ojcem, ani bratem, ani nawet stryjem greckiego boga Morfeusza, uosobienia marzeń sennych?

  • A. Orfeusz;
  • B. Tanatos;
  • C. Fantasos;
  • D. Hypnos.

- Tanatos, z tego co pamiętam, to był bóg związany ze śmiercią. Hypnos - trochę nie wiem, ale jakiś stan hipnozy, czyli w dalszym ciągu gdzieś w okolicy snu. I Fantasos. Zastanawiam się nad Orfeuszem. Natomiast nie jestem przekonana, czy Orfeusz nie był przypadkiem bohaterem greckim a nie bogiem - analizowała na wizji.

Ostatecznie zaznaczyła wariant A. - Orfeusz - nie korzystając z żadnego koła ratunkowego. Do poprawności udzielonej odpowiedzi była przekonana jedynie w 80%. Obecni w studiu bliscy Ewy również nie potrafili potwierdzić jej przypuszczeń. Na szczęście w tym przypadku ryzyko było opłacalne, a zaznaczona odpowiedź trafna.

Wszystkie odcinki "Milionerów" znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: Cezary Piwowarski/TVN

Pozostałe wiadomości