Styl życia

Odpicowane mieszkanie w stylu hampton. Jak ocieplić wnętrze z niebieskimi dodatkami?

Styl życia

Aktualizacja:

Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Gdańska, by pokazać wnętrza urządzone charakterystycznym dla eleganckich, nadmorskich posiadłości stylu- hampton. Właściciele mieszkania znaleźli sposób, by połączyć w nim elementy typowe dla takich aranżacji z nowoczesnością i oryginalnymi ozdobami.

Mieszkanie w stylu hampton

Mieszkanie, które odwiedziła Katarzyna Jaroszyńska ma 104 m.kw. Pani domu sama wybrała i zaaranżowała wszystkie elementy wyposażenia wnętrz. – Jestem miłośniczką stylu hampton, ale nie jest to mój jedyny ulubiony styl. Chciałam zobaczyć, jak mi to wyjdzie – mówi Wioleta Jańczewska. Wyjaśniła, że jej wcześniejsze mieszkania były minimalistyczne i nowoczesne. – Chciałam trochę zaszaleć wyjaśnia, śmiejąc się.

Wioletta Jańczewska przyznaje, że wahała się, czy odcienie niebieskiego będą dobrym wyborem, ponieważ to zimny kolor. – Szukałam odpowiedniej barwy i złamałam odcień błękitu drewnem i wikliną, by ocieplić salon- wyjaśnia. Biorąc pod uwagę ilość elementów w tym kolorze, możemy przyjąć, że obawę udało się pokonać.

Podział przestrzeni w mieszkaniu

W mieszkaniu państwa Jańczewskich wiele mebli jest mebli w zabudowie, co porządkuje przestrzeń. Świetnie korespondują z nimi shuttersy, które od razu przyciągają wzrok.

Między salonem a kuchnią zainstalowano drzwi przesuwne, w których są lustra. – Dodają przejrzystości, odbijają światło oraz pogłębiają wnętrze – mówi Wioletta Jańczewska. Można powiedzieć, że lustra stały się motywem przewodnim tego mieszkania, bo pojawiają się we wszystkich pomieszczeniach.

Na odbiór przestrzeni wpływ ma także sufit. W sypialni gdańskiego mieszkania jest on wyłożony tapetą we wzory. W tym pomieszczeniu również zastosowano lustra.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na player.pl.

Zobacz także:

Rzeczy użytkowe vintage. "Ważne jest, aby szukać takich przedmiotów wszędzie"

Skalniak jako ozdoba przydomowego ogrodu. Jakie rośliny na skalniak wybrać?

Jak urządzić mały przedpokój? "Musi być funkcjonalnie i reprezentacyjnie"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości