Styl życia

Cudowne wakacje z naturą i kulturą. "W Międzyzdrojach na plaży na pewno nie można się nudzić"

Styl życia

Reporter:
Katarzyna Chętnik
Cudowne wakacje – od natury do kultury
Cudowne wakacje – od natury do kulturyDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Szum ciepłego morza, biały piasek, magiczne zachody słońca i piękno przyrody - to wszystko znajdziemy w Międzyzdrojach. Nadmorski kurort położony na największej polskiej wyspie Wolin co roku gości tysiące turystów z całego świata. Plaża to kilkanaście kilometrów wybrzeża z wieloma atrakcjami. Co czeka na odwiedzających to miejsce?

Między wiatrem a morzem - plaża w Międzyzdrojach

Międzyzdroje znane są przede wszystkim z organizowanego corocznie w lipcu Europejskiego Festiwalu Gwiazd. Jednak ten nadmorski kurort oferuje przybywającym licznie turystom dużo więcej. Szczególnie tym z dziećmi oraz aktywnym fizycznie. Na nich czekają bowiem zjawiskowe trasy rowerowe, ciągnące się wzdłuż pierwszej linii nabrzeża na 8 kilometrowej kładce, które pozwalają chłonąć widoki i nadmorskie powietrze pełną piersią.

- W Międzyzdrojach na plaży na pewno nie można się nudzić - mówi Piotr Golian, ratownik WOPR w Międzyzdrojach.

Na rodziców z małymi dziećmi czeka wiele atrakcji. Na plaży wydzielona została specjalna strefa malucha, zapewniająca bezpieczeństwo wszystkim bawiącym się tam dzieciom.

- Strefa malucha wydaje nam się bezpieczna. Obserwowaliśmy ją z kawiarni, dlatego tutaj przyszliśmy. Dziecko jest małe i chcemy, żeby nic się nie wydarzyło - mówi jeden z plażujących ojców.

Nie brakuje też miejsc do sportowej rywalizacji, ponieważ nieopodal strefy dla najmłodszych, na plaży wschodniej, znajduje się boisko do siatkówki i piłki nożnej.

Nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwa i wypoczynku

Plaża w Międzyzdrojach może poszczycić się także wyjątkowo nowoczesnymi rozwiązaniami, które nie tylko umilą pobyt osobom z niepełnosprawnościami, ale również zapewnią plażowiczom bezpieczeństwo.

- Dodatkową nowością w tym roku będzie amfibia do kąpieli osób niepełnosprawnych. Nasze kąpielisko posiada certyfikat Błękitnej Flagi, jest między innymi wyposażone w taki sprzęt ratowniczy jak punkt medyczny, w którym znajduje się defibrylator AED. Mamy prawie kilometr plaży strzeżonej, więc jest to bardzo bezpieczna plaża. Od tamtego roku mamy monitoring na plaży zachodniej i plaży wschodniej i dodatkowo też monitoring sięga na plażę niestrzeżoną. Międzyzdroje mogą pochwalić się tym, że jako jedni z pierwszych w Polsce dostaliśmy drona, który jest w stanie wyciągnąć osobę tonąca z wody, za pomocą zrzutu holu, nawet do 150 kg. Dodatkowo dron jest wyposażony w kamerę termowizyjną, więc jesteśmy w stanie również poszukiwać nim osoby zaginione - opowiada Piotr Golian.

Międzyzdroje - wypoczynek i sztuka

Coroczne powroty turystów do Międzyzdrojów nie dziwią. Kurort tętni życiem kulturalnym. Liczne koncerty, kawiarnie i coroczny Europejski Festiwal Gwiazd sprawia, że jest to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

- Idąc od Międzynarodowego Domu Kultury w stronę Alei Gwiazd, mijamy trzy wspaniałe rzeźby. Pierwszą z nich jest stolik Krzysztofa Kolbergera, drugą rzeźbę "stanowi" wspaniały głos - Irena Jarocka, a trzeci, to jest Pan Machulski - zachęca do zwiedzania miasta Artur Duszyński, dyrektor Domu Kultury w Międzyzdrojach.

Tego, kiedy odbył się pierwszy Europejski Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach i ile jest odciśniętych dłoni artystów na słynnej alei, a także dlaczego w Międzyzdrojach woda w morzu jest cieplejsza, dowiecie się oglądając materiał wideo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Jeśli nie widziałeś dzisiejszego odcinka Dzień Dobry Wakacje, możesz go zawsze obejrzeć na player.pl.

Zobacz także:

Reporter: Katarzyna Chętnik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości