Styl życia

Siostra Emmanuel Maillard i jej przesłanie z Medziugorie

Styl życia

Aktualizacja:

Medziugorie to miejscowość znana przede wszystkim z mających się tam wydarzyć objawień Maryjnych. Katarzyna Olubińska spotkała się z siostrą Emmanuel Maillard, która przebywa tam od ponad 30 lat. Czy doświadczyła tam jakichś cudów?

Co siostra Emmanuel Maillard mówi o Medziugorie? Na czym polega wyjątkowość tego miejsca?

Medziugorie to nieustający cud. Oczywiście zdarzają się uzdrowienia i znaki na niebie, ale pamiętajmy, że nawet uzdrowiony - umrzesz. Dlatego największym cudem tego miejsca jest to, ze otwiera ludzkie serca na pokój. To jest najważniejsze, bo obecnie na świecie nie ma pokoju. Nie ma pokoju w rodzinach, wśród ludzi, w społeczeństwie. Ciągle jest jakaś walka, ciemność. A w Medziugorie doświadczasz innego świata, zyskujesz spokój w sercu.

Zobacz też: Legendarny sernik siostry Anieli. Przepis! >>>

Wiele osób doświadcza tam rzeczy niewytłumaczalnych. Czy siostra Emmanuel osobiście miała okazję być świadkiem czegoś co można by nazwać cudem? Czy widziała Matkę Boską?

Nigdy nie widziałam naszej Pani, ale czułam ją w swoim sercu. Matka Boska ukazuje się na górze, ale także w prywatnych domach. Ci, którzy ją widzą, odmawiając różaniec, nagle tracą mowę. Ich oczy widzą coś niezwykłego, twarz się rozpromienia, czują radość i uwielbienie. Nie da się naśladować ich mimiki. Dwa razy w miesiącu nasza Pani przekazuje wiadomości.

Jak brzmi przesłanie, które Matka Boska nam przekazuje?

To jest piękne przesłanie. Maria jest przede wszystkim matką. Dba o nas jak o swoje dzieci. Daje nam wskazówki jak być świętymi i jak osiągnąć niebo.

Zobacz też: Okno życia – co się za nim kryje? >>>

Jak siostra wspomina swoje spotkanie z papieżem Janem Pawłem II?

Mówił, że gdyby nie został papieżem, przeniósłby się do Medziugorie, żeby służyć pielgrzymom. Wierzył w Medziugorie. 

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości