Styl życia

Matura 2021 w cieniu pandemii. "Moim marzeniem jest przede wszystkim napisać ten egzamin i odetchnąć"

Styl życia

Aktualizacja:

Tegoroczne matury, podobnie jak te sprzed roku, będą się odbywały w cieniu koronawirusa. Jak do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu przygotowują się uczniowie? Czego obawiają się najbardziej? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Jarkiem Brodeckim i Filipem Maćkowiakiem, maturzystami.

Matura 2021

Zgodnie z zapowiedzią rządu egzaminy maturalne odbędą się zgodnie z planem, czyli już 4 maja. Czy uczniowie wiedzą już, jak będą wyglądały?

- Będzie podobnie, jak w zeszłym roku. Już mieliśmy w szkole szkolenie z zasad, których będziemy musieli przestrzegać. Mam tylko wielką nadzieję, że egzamin nie zostanie przełożony i odbędzie się zgodnie z planem. Liczę też na to, że matur ustnych nie będzie - mówił Jarek Brodecki.

Jak sobie radzi z nauką zdalną?

- To, że jestem już tak długo zamknięty w domu, nie stanowi dla mnie problemu. Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom technologicznym, mogę być ze znajomymi w stałym kontakcie. Nauka zdalna nie sprawia mi trudności, ale jestem już trochę znużony tym, że dni są do siebie bardzo podobne - dodał maturzysta.

Zupełnie inaczej do nauki zdalnej podchodzi Filip Maćkowiak. - Dla mnie to coś strasznego - przyznał w rozmowie z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem. Jak sobie radzi z izolacją i odcięciem od rówieśników?

- Mamy ze sobą dzięki komunikatorom. Rozmawiamy, gramy lub oglądamy wspólnie filmy. Czasami też spotykamy ze sobą - opowiadał.

Jak będą świętować zdanie matury?

Zdanie egzaminu dojrzałości to dla każdego młodego człowieka ogromna radość i wielkie wydarzenie. Jak będą świętować zakończenie edukacji?

- Moim marzeniem jest przede wszystkim napisać tę maturę i odetchnąć. Gdyby jeszcze pandemia się skończyła, byłoby wyśmienicie - stwierdził Filip.

Jakie plany ma Jarek? - Mam nadzieję, że będę mógł powrócić do wszystkich swoich projektów naukowych, które przez maturę musiałem odłożyć - mówił nasz rozmówca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Synek pani Justyny nie został przyjęty do publicznego przedszkola, bo nosi pieluchy. "Zaprowadziłam syna do placówki prywatnej, w której nie było problemu"

Psy, które pomagają w codziennych czynnościach. "Dzięki mojej suczce jestem samodzielną osobą"

Agnieszka Hajdukiewicz o niepełnosprawności: "Nie mam nóg, ale mam skrzydła, dzięki którym latam"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości