Styl życia

Do młodych mam: "Chciałabym ci powiedzieć, że dasz radę, że będzie super, że nie musisz się tym przejmować"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Mamy z TikToka o macierzyństwie i rozwoju zawodowym
Mamy z TikToka o macierzyństwie i rozwoju zawodowymDzień Dobry TVN Online
wideo 2/6

Aleksandra Lamczyk oraz Agnieszka Bodasińska w mediach społecznościowych pokazują jak wygląda ich macierzyństwo bez filtrów. Ze swoimi widzami dzielą się nawet tymi trudnymi momentami i jak podkreślają, taka jest ich rzeczywistość.

Macierzyństwo bez tajemnic

- Byłoby nam naprawdę ciężko pokazywać się w inny sposób, tzn. musiałybyśmy chyba kreować tę rzeczywistość. Chyba na normalne życie zabrakłoby nam czasu. To nie znaczy, że zapadamy się w siebie, że cały dzień siedzimy w piżamie. To nie o to w tym chodzi, tylko bardziej o takie odpuszczanie tego idealnego świata - powiedziała Agnieszka Bodasińska.

Kobiety prowadzą także wspólny biznes. Łączą prowadzenie go z macierzyństwem, co nie jest łatwe. Najczęściej ich praca rozciąga się na cały dzień, bo obowiązki wykonują w wolnych chwilach.

- Ostatecznie siedzimy od 7 do 22 i gdzieś upychamy to żeby zdążyć jeszcze pójść na spacer, zjeść coś razem - powiedziała Aleksandra Lamczyk.

Tiktokerki dostrzegają, że bardzo często kobiety borykają się z problemami, które wynikają z tego, co inni ludzie na nie narzucają.

- Po tylu latach jest mi tak strasznie żal, kiedy patrzę na młode dziewczyny, które zostały właśnie mamami, z iloma problemami się borykają, które przychodzą gdzieś z zewnątrz. One mogłyby tego nie mieć, gdyby ktoś im tego nie wkładał do głowy. Zawsze myślę: "jak ja bym chciała ci powiedzieć, że dasz radę, że będzie super, że nie musisz się tym przejmować" - wyznała Bodasińska.

Komentowanie wyglądu kobiet po porodzie

Dzisiaj wiele osób skupia się na tym jak kobieta wygląda po ciąży. Jak zaznaczają rozmówczynie Darii Pacańskiej, to, że zmienia się ciało po urodzeniu dziecka jest naturalne.

- Kiedy zostałam pierwszy raz mamą, prawie 18 lat temu, to w ogóle nie był temat. Naprawdę nikogo nie interesowało, jak ja będę wyglądała wychodząc ze szpitala. Ja się tym nie interesowałam. Wyszłam ze szpitala, poszłam do domu i tyle - powiedziała Agnieszka Bodasińska.

Młode mamy boją się tego jak będzie wyglądało ich ciało po porodzie, dlatego postanowiła nagrać tiktoka o rozstępach.

- Zawsze chciałam być młodą mamą, zawsze o tym marzyłam, ale miałam takie przeświadczenie z tyłu głowy, że po ciąży to już będę akceptować to swoje ciało. Ono będzie jakie będzie. To się totalnie zmieniło. Chciałabym przytulić siebie w wieku 16 lat i powiedzieć: "Ola, to nie będzie miało znaczenia" - wyznała Lamczyk.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości