Styl życia

Baśniowe zdjęcia dzieci – niezwykła pamiątka do albumu. Fotograf: „Staram się stworzyć żywe dzieło”

Styl życia


Rodzice chętnie robią swoim pociechom zdjęcia, które potem będą doskonałą pamiątką w rodzinnym albumie. Mateusz Wądrzyk poszedł krok dalej i fotografuje dzieci w iście baśniowych sceneriach. Każdą z nich przygotowuje z przedmiotów, które da się znaleźć w domu.

Zdjęcia dzieci

Mateusz Wądrzyk jest fotografem, grafikiem i aktorem. Od wielu lat zajmuje się kreatywnym robieniem zdjęć dzieciom. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy jego córka Zosia była jeszcze niemowlęciem.

Jak zostałem tatą, to generalnie zmieniło się w ogóle całe moje życie. Po prostu dostałem skrzydeł i pojawiło się dużo nowych pomysłów

- zdradził.

Teraz dziewczynka aktywnie pomaga swojemu ojcu i razem z nim tworzy iście baśniowe scenerie. Dzięki obecnemu zajęciu Mateusz Wądrzyk może łączyć obie sztuki – teatralną i fotograficzną.

Baśniowe fotografie

Inspiracje do tworzonych przez Mateusza Wądrzyka zdjęć pochodzą z wielu baśni, ale są też z różnych zakątków świata. Każdą ze scenerii fotograf przygotowuje na podłodze z rzeczy, które ma domu, czyli np. z zasłon, prześcieradeł czy maskotek.

Staram się stworzyć żywe dzieło

- zdradził.

Choć jest to część jego sfery zawodowej, uważa, że tworzenie takich scenografii może być dobrym sposobem na kreatywne spędzanie czasu w domu. W razie potrzeby inspiracje można czerpać np. z internetu. On sam ma ogromny sentyment do zdjęć, które zrobił swojej córce, gdy ta jeszcze była mała i uważa, że dla całej rodziny może to być doskonała pamiątka.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości