Styl życia

Strongman walczy o powrót do zdrowia. "Bez sportu nie wyobrażam sobie życia"

Styl życia

Marcin Sendwicki jest jednym z najsilniejszych ludzi nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Mimo przeciwności losu i poważnych problemów ze zdrowiem mężczyzna się nie poddaje. Dalej trenuje i walczy o swoje marzenia. Jak znajduje na to siłę? Dowiecie się tego z rozmowy, którą przeprowadził z nim Marcin Sawicki.

Strongman walczy o powrót do zdrowia

Marcin Sendwicki od najmłodszych lat ma problemy ze zdrowiem. Zmaga się niedosłuchem, ma też problemy z nerkami. Mimo to jest jednym z najsilniejszych ludzi nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jakie tytuły udało mu się zdobyć? - Jestem mistrzem i wicemistrzem świata. Dwa razy zdobyłem brąz. Później na mistrzostwach Europy zdobyłem drugie i trzecie miejsce - mówił Marcin Sendwicki w rozmowie z Marcinem Sawickim.

Sportowiec przyznał, że nie miałby tych wszystkich medali, gdyby nie jego żona. - Przeprowadziłam się do niego, pilnowałam diety, żeby utrzymał wagę i nie podjadał - przyznała Anna Sendwicka, żona sportowca.

Ale trzymanie wagi to niejedyny problem, z jakim musiał zmierzyć się sportowiec. - Najpierw złamałem nogę. Lekarze byli zdania, że już nigdy nie będę mógł trenować, na szczęście stało się inaczej. Później zostałem zaatakowany przez mężczyznę z nożem. Ostatnio zachorowałem na COVID-19. Z powodu problemów z nerkami chorobami miała bardzo ciężki przebieg - opowiedział Sendwicki w rozmowie z Marcinem Sawickim.

Sport musiał pójść w odstawkę

Co gorsza, infekcja mocno osłabiła serce sportowca i lekarze musieli odłożyć przeszczep nerki, na który czekał sportowiec. - Zdaniem niektórych lekarzy serce też kwalifikuje się do przeszczepu, inni mówią, że być może wystarczy operacja. Decydujące będą wyniki ostatnich badań - dodała żona sportowca.

Kłopoty ze zdrowiem sprawiły, że Marcin Sendwicki musi na pewien czas zapomnieć o sporcie. Co robi teraz? - Od kilku miesięcy jeżdżę taksówką. Przy dializach taka praca jest bardzo wygodna - stwierdził.

Jak on i jego żona radzą sobie w tej niełatwej sytuacji? Czy mogą liczyć na czyjeś wsparcie? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Kobiety w straży pożarnej. "Jest to wyzwanie, ale też naprawdę bardzo duża satysfakcja"

Tragiczny wypadek w domowym zaciszu. Sześciolatek udusił się pluszową zabawką

Zachorowała na raka jajnika, lekarz myślał, że to torbiel. "Ogromna, nawet macicy nie widać"

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Marcin Sawicki

Pozostałe wiadomości