Styl życia

Ma 17 lat i sam obleciał kulę ziemską. "To było dziwne i fajne"

Styl życia

Autor:
Patrycja
Sibilska
Ma 17 lat i sam obleciał Ziemię
Ma 17 lat i sam obleciał ZiemięDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Mack Rutherford jest najmłodszym pilotem na świecie, który samodzielnie obleciał Ziemię. O tym, jak wyglądała trasa i jak wspomina swoją podniebną przygodę, opowiedział w wywiadzie z Marcinem Sawickim.

Mack Rutherford - najmłodszy pilot świata

Brytyjsko-belgijski 17-latek samodzielnie obleciał Ziemię i tym samym stał się najmłodszym pilotem, który tego dokonał. - Wystartowałem w stolicy Bułgarii, w Sofii. Lot dookoła świata polega na tym, że w pewnym momencie wyznaczasz sobie dwa punkty na kuli ziemskiej, które muszą być najdalej od siebie. Nazywamy je Antypodami. Ja wybrałem wyspę Mauritius i drugą wyspę u wybrzeży Meksyku - powiedział chłopak.

Co ciekawe, wcześniej tego samego czynu dokonała siostra Macka. - Została najmłodszą kobietą, która kiedykolwiek obleciała świat. Musi pan wiedzieć, że cała moja rodzina lata i postanowiłem zrobić to samo. Siostra bardzo mi pomogła, dała mi mnóstwo cennych rad, gdyby nie ona, nie poleciałbym. Moim lotem chciałbym pokazać, że nie musisz być dorosły, żeby czegoś dokonać. Musisz realizować marzenia, ciężko pracować i one się zrealizują - stwierdził 17-latek.

Najpiękniejsze chwile podczas samotnego lotu dookoła świata

Mack bardzo dobrze wspomina lot dookoła świata. Najbardziej zapamięta Saharę, Kenię, Azję południowo-wschodnią, Koreę, Japonię, miasta Ameryki, Meksyk oraz Grenlandię. - To były niesamowite chwile, widoki nierzeczywiste. Niebezpieczny był przelot z Japonii do Ameryki, bo nie mogłem lecieć nad Rosją. Samolot był zarejestrowany we Francji. Musiałem, więc wykonać 10-godzinny przeskok nad oceanem i w trakcie tego musiałem wylądować na bezludnej wyspie na Pacyfiku. To było dziwne i fajne, i trudny moment. Gdyby coś tam źle poszło, wtedy nikt nie mógłby mi pomóc. Musiałem lądować, bo wiał silny przeciwny wiatr. Na wyspie na szczęście było stare, nieużywane lotnisko w wystarczająco dobrym stanie - powiedział Mack Rutherford.

Jakie plany ma Mack na najbliższą przyszłość? Dowiesz się, oglądając materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości