Styl życia

Lola Astanova - wybitna pianistka i ikona mody. "Kobiety piszą, że jestem dla nich inspiracją"

Styl życia

Lola Astanova to jedna z najzdolniejszych i najpopularniejszych pianistek. Ale nie tylko. Artystka doskonale czuje się też w mediach społecznościowych i dla wielu młodych kobiet jest ikoną mody. Jak udaje jej się godzić te dwa tak różne światy?

Lola Astanova - pianistka i instagramerka

Artystka przyszła na świat na terenach obecnego Uzbekistanu. Wygrała niezliczona liczbę konkursów i dotarła na sam szczyt muzycznego świat. Jak zaczęła się jej przygoda z muzyką? - W naszym domu od zawsze było pianino. Ten instrument bardzo mnie fascynował. Naukę gry zaczęłam w wieku 6 lat i od tamtej pory nie przestałam grać - mówiła w rozmowie z naszym reporterem Lola Astanova, pianistka.

Choć występowała w największych salach koncertowych, to rozgłos zdobyła dzięki swojemu zamiłowaniu do mody, który prezentuje zarówno na scenie, jak i w mediach społecznościowych. - Dorastałam w bardzo surowym akademickim środowisku. Uczono mnie, że trzeba postępować w określony sposób, że na scenę można wyjść tylko w czarnej sukni. Ale to nie odzwierciedlało mojej osobowości, w końcu zdecydowała się posłuchać instynktu i po prostu być sobą - mówiła.

Dzięki swojej pasji do mody Lola Astanova została okrzyknięta jedną z dziesięciu ikon modowych w świecie muzyki klasycznej. Stała się inspiracją dla wielu młodych kobiet. - Piszą do mnie, że jestem dla nich inspiracją i chcą robić, to co ja - mówiła. Lola jest najpopularniejszą pianistką w mediach społecznościowych.

Lola Astanova - droga na szczyt pianistki

Najważniejszym wydarzeniem w karierze Loli był występ w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Jak sama mówi po tym koncercie mogła sobie śmiało powiedzieć, że osiągnęła sukces. I choć dzisiaj zachwyca miliony, to droga na szczyt nie była łatwa. - Nigdy nie marzyłam, że granie na pianinie stanie się moim zawodem. Od najmłodszych lat byłam traktowana jak dorosła i czułam się, jak sportowiec olimpijski. Nie miał beztroskiego dzieciństwa, jak inne dzieci - mówiła.

O czym jeszcze opowiedziała słynna pianistka? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Życie, twórczość i śmierć Geli Seksztajn. "Nie była młodą artystką, ale wciąż mającą karierę przed sobą"

Adele obchodzi urodziny i pokazuje nowe zdjęcia. Metamorfoza robi wrażenie

70-latka grająca na perkusji została gwiazdą sieci. Jej filmik bije rekordy wyświetleń

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Michał Malinowski

Pozostałe wiadomości