Styl życia

Larry - kot, który od 10 lat rządzi na Downing Street. "Bywa niekwestionowaną gwiazdą politycznych spotkań"

Styl życia

Aktualizacja:

Kot Larry to ikona brytyjskiej sceny politycznej. Futrzak od dekady mieszka na Downing Street w Londynie, gdzie służy trzeciemu już premierowi. Zwierzak w Wielkiej Brytanii zdobył nie lada rozpoznawalność, a jego losy śledzą wszystkie tamtejsze media. Historię słynnego kota opowiedziała nasza reporterka Anna Senkara.

Niezwykły kot Larry

W Londynie na Downing Street mieszka pewien wyjątkowy kot, nazywany szefem osiedla. Larry wprowadził się tam dokładnie 10 lat temu. Jego oficjalny tytuł to Główny Myszołap w służbie Sekretariatu Gabinetu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jak zdradziła nam Anna Senkara, do zadań kota należy między innymi witanie gości, testowanie miękkości mebli oraz oczywiście pozbycie się myszy z siedziby premiera.

- Tylko w 2018 roku do tych budynków wzywano ekipy deratyzacyjne aż 29 razy – dodała dziennikarka.

Nasza reporterka z Larrym miała okazję spotkać się kilka lat temu, podczas wizyty Donalda Tuska u premier Theresy May. Czekała w tłumie wraz z innymi dziennikarzami. W pewnym momencie drzwi się otworzyły, a oczekujący tłum powitał Larry. Niestety kot nie był w humorze. Policjant wyjaśnił Annie, że zwierzak jest świeżo po bójce z wiecznym wrogiem - myszołapem z MSZ - kotem Palmerstonem. Jak się później okazało, walki dwóch czworonogów nie były rzadkością.

Larry – kot trzech premierów

Larry "służył" pod trzema premierami, a najgorsze relacje miał z Davidem Cameronem. Nie przepadali za sobą ze wzajemnością. Mimo wszystko kot bywa niekwestionowaną gwiazdą politycznych spotkań.

Dokładnie tak było w przypadku przyjazdu Donalda Trumpa. Najpierw była oficjalna sesja zdjęciowa, Larry siedział grzecznie na parapecie. W pewnym momencie coś go podkusiło i niepostrzeżenie wszedł pod limuzynę amerykańskiego prezydenta i opóźnił odjazd o dobrych kilka chwil

- wspominała Anna Senkara.

Kot bardzo szybko zyskał także zainteresowanie mediów. Przed wejściem do budynku na zwierzaka często oczekują tłumy reporterów, które uwieczniają losy czworonoga. Jedna ze spektakularnych akcji polowania na gołębia wywołała wielkie poruszenie. Klip pokazywany był we wszystkich brytyjskich mediach.

Larry w Dzień Dobry TVN - zobacz nagranie:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

"Całkiem ładnie i całkiem ciepło tu". Agnieszka Kaczorowska opublikowała wakacyjne zdjęcie w bikini

Lara Gessler - jak odnalazła się w roli mamy? "Do rodzicielstwa podchodzę bardzo intuicyjnie"

Yazemeenah Rossi. 65-letnia modelka, która zachwyca urodą. "Mój wygląd wynika z tego jak sama o sobie myślę"

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości