Kultowe teksty nauczycieli, które zawstydzają każdego ucznia. "To nie chce przejść przez gardło"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Parenting.pl/TikTok
Nauczycielka

Nauczyciele mają wiele sposobów na przywołanie do porządku nawet najbardziej nieposłusznych uczniów. Jednym z nich są zawstydzające teksty, których często używa się nawet od kilku pokoleń. Anglistka Aleksandra Pospieszałowska-Skuza postanowiła wymienić najpopularniejsze z nich.

Zwroty, które zawstydzają uczniów

Każdy z nas może wymienić teksty nauczycieli, które albo go przerażały, albo bardzo bawiły. Niektóre z nich potrafiły przywołać do porządku nawet najbardziej nieposłusznych uczniów. Anglistka Aleksandra Pospieszałowska-Skuza zebrała najpopularniejsze powiedzenia, a ich pełną listę opublikowała za pośrednictwem TikToka.

Szkoła

Uczniowie o zmianach w edukacji
Uczniowie o zmianach w edukacjiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Hej, dzisiaj sprawdzimy, czy uda mi się powiedzieć typowe teksty nauczycieli - tłumaczy w nagraniu. Liderem tego zestawienia okazuje się zdanie: "Wyciągamy karteczki". Rzeczywiście te słowa potrafią uciszyć klasę w mgnieniu oka. Kolejnym wielopokoleniowym tekstem jest: "Co cię tak bawi? Powiedz, pośmiejemy się wszyscy".

- W ogóle ja cały czas odchrząkuję, bo mi to nie chce przejść przez gardło - śmieje się anglistka.

Kultowe teksty nauczycieli

Jak nauczyciele uciszają gadatliwych uczniów, szczególnie gdy są oni przeciwnej płci? W takiej sytuacji sięgają po broń w postaci bardzo zawstydzającego tekstu: "Na randkę umawiaj się po lekcjach". Jeśli ten sposób nie zostaje, ostatecznym rozwiązaniem może być tylko: "Zapraszam do odpowiedzi".

Zestawienie zamyka najłagodniejsza forma upomnienia, często używana np. w autokarze podczas wycieczek szkolnych: "Nie za wesoło wam tam z tyłu?".

Film stał się hitem w sieci. Do tej pory obejrzało go ponad 80 tysięcy osób. Wielu obserwatorów potwierdziło, że też wielokrotnie słyszało te powiedzenia od swoich wychowawców. - "Miałam takich samych nauczycieli", "Numer cztery to moja Pani od fizyki", "Numer dwa mój ulubiony" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Parenting.pl/TikTok

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Natalia Bodrova