Styl życia

Kuchenne gadżety, które ułatwią przygotowywanie posiłków

Styl życia

Gadżety do kuchni, które ułatwiają życie

Technologia i tworzone z jej wykorzystaniem gadżety w dużym stopniu ułatwiają nam życie. Dzięki nim prozaiczne czynności nie zajmują już tyle czasu i uwagi, co jeszcze kilka lat temu. Oczywiście ten trend nie omija kuchni - dla miłośników gotowania powstało wiele przedmiotów, które umilają pracę w kuchni. Jakie mają zastosowanie i jak z nich korzystać?

Gotowanie pod ciśnieniem: gotowe danie w kilka minut

Oczywiście gadżety w kuchni spełniają różne role: ułatwiają obieranie warzyw, przechowywanie gotowych posiłków, przedłużają ich świeżość lub dodają uroku serwowanym potrawom. Na rynku pojawił się jednak produkt, który zrewolucjonizuje sam proces gotowania, który, dzięki wykorzytaniu urządzenia Tefal Cook4Me, może zająć dosłownie kilka minut.

- Jeżeli bardzo ci się śpieszy i jesteś głodny, to możesz zamówić albo zjeść coś na mieście, coś, co nie do końca będzie dobre dla twojego zdrowia. Tefal Cook4Me przygotuje posiłek nawet w 10 minut. - tłumaczył w studiu Dzień Dobry TVN Konrad Koterba. Jak to działa? - Urządzenie utrzymuje wysoką temperaturę, ale główną rolę odgrywa ciśnienie. Gotowanie ciśnieniowe to słowo klucz - podkreślił.

Czy taka innowacyjna forma przygotowywania posiłków wpływa na jakość dań? - Potrawy nie są wyschnięte i mają więcej składników odżywczych, a na dodatek można je przygotować szybko - wyjaśnił naszemu reporterowi Robertowi Stockingerowi Konrad Koterba.

Tefal Cook4Me: gotowanie jeszcze nigdy nie było tak proste

Oczywiście pojawiają się wątpliwości: skoro urządzenie działa w zupełnie nowej technologii, to jak znaleźć przepisy, które będzie można za jego pomocą przygotować? - Tefal Cook4Me ma wbudowaną bibliotekę przepisów: 250 receptur w języku polskim wgranych do urządzenia, 150 z nich to tak zwane dziesięciominutówki, jak np. penne z kurczakiem - powiedział poszukiwacz gadżetów. Co z wegetarianami? Spokojnie, producent zadbał także o nich.

Dzięki dotykowemu ekranowi obsługa urządzenia jest banalnie prosta, a 4,2l pojemności użytkowej pozwala przygotować posiłki zarówno dla singli, jak i dla kilkuosobowej rodziny.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Pozostałe wiadomości