Styl życia

Kocha przyrodę i tworzy leśne kosmetyki. "Już jako nastolatek znikał z domu na kilka godzin, zabierając ze sobą plecak i kosz"

Styl życia


Kuba Wiśnik swoją miłość do natury przekuł w tworzenie. Potrafi godzinami spędzać czas w lesie, dobierając odpowiednie składniki, po czym przygotować z nich profesjonalne i naturalne kosmetyki. Większość z nich powstaje w domowym laboratorium. Produkty cieszą się sporym zainteresowaniem.

Z miłości do natury

Kuba od najmłodszych lat interesuje się zielarstwem. Gdy jego koledzy grali w piłkę czy na konsoli, on wolał wybrać się na wycieczkę na łono natury.

- Swój wolny czas spędzał w lesie. Już jako nastolatek znikał z domu na kilka godzin, zabierając ze sobą plecak i kosz. Bardziej lubował się w menzurkach, roślinach, patyczkach, aniżeli w grach komputerowych – przyznała Joanna Liszka, mama Kuby.

Leśne kosmetyki

Gdy podczas spacerów zbierał rośliny, zaczął zagłębiać wiedzę na temat ich zastosowania. Przeczytał więc wiele książek o ziołach i jeździł na warsztaty.

- Coraz bardziej mi się to podobało, aż w końcu wybrałem to jako cel życiowy i zawód, którym obecnie się zajmuję. Kocham to, co robię i cieszę się, że moja pasja jest również moją pracą – wyjaśnił.

I tak zaczął przygotowywać naturalne kosmetyki m.in.:

  • kremy odżywcze;
  • szampony;
  • toniki;
  • mydła;
  • peelingi.

Jak powstają leśne kosmetyki krok po kroku? Zobacz w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Kiedy będzie szczepionka przeciwko COVID-19 dla dzieci? Padł wstępny termin

Co zrobić, kiedy na drodze widzimy wóz strażacki? "Zwróćmy uwagę na korytarz życia"

Zapierający dech w piersi pokaz Saint Laurent. Malownicze krajobrazy sprawiają, że nie można oderwać od niego wzroku

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz

Pozostałe wiadomości