Styl życia

Księżna Kate otrzymała unikatową biżuterię ze Śląska

Styl życia

Autor:
Dagmara
Olszewska

Dzień Dobry TVN podczas swojej świątecznej trasy dotarło do Rybnika. To właśnie tam, na rynku, na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Piotr Wojtasik rozmawiał z rzemieślniczkami, które specjalizują się w wytwarzaniu śląskiej biżuterii.

Śląska biżuteria

Świąteczne Miasteczko Dzień Dobry TVN 18 grudnia zawitało do Rybnika. Piotr Wojtasik miał okazję porozmawiać o wyjątkowej, ręcznie robionej biżuterii. Jak się okazało, komplet takich ozdób ma w swojej kolekcji sama brytyjska księżna Kate. Właścicielka marki wytłumaczyła skąd pomysł na połączenie Śląska z jubilerstwem. 

Świąteczne miasteczko DDTVN - biżuteria
Świąteczne miasteczko DDTVN - biżuteria Źródło: Dzień Dobry TVN

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

- Węgiel na Śląsku jest wszędzie. Kamienia czarnego w jubilerstwie, złotnictwie używa się bardzo mało. To właśnie węgiel jest naszą lokalną wizytówką, więc dlaczego nie przekuć tego w coś ozdobnego? Jest sposób na to, by taka biżuteria nie brudziła. W większości modeli jest w pełni zachowana struktura węgla, więc każdy element jest unikatowy. To daje poczucie wyjątkowości - powiedziała pani Katarzyna.

Lokalna biżuteria ze Śląska 

Pani Barbara zajmuje się wytwarzaniem śląskiej biżuterii industrialnej. Pomysł został zaczerpnięty z Industriady, czyli święta szlaków zabytków techniki. Tematyką była natura i technika, dzięki temu powstały wyroby jubilerskie łączące koła zębate, kwiaty i węgiel. Kolczyki, naszyjniki, bransoletki, każdy element może być spersonalizowany, a elementy zatopione w biżuterii - dobrane według własnych upodobań i pomysłów. 

Mieszkańcy Śląska wykazali się wielką kreatywnością w tworzeniu biżuterii nawiązującej do dóbr lokalnych. Fakt, że ich podarek został przyjęty przez brytyjską księżną Kate świadczy o tym, iż we wszystkim, co nas otacza, jest ogromny potencjał. 

Zobacz także:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości