Marzył, by opowiedzieć o ukochanych książkach. Napisał w tej sprawie list do Dzień Dobry TVN

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Książki, które zmieniają nasze życie

Książki potrafią wnieść życzliwość do naszego życia. Na ten temat dużo wie Robert Jasiak, który zawodowo zajmuje się propagowaniem czytelnictwa. Częstochowianin opowiedział w Dzień Dobry TVN, na które lektury warto zwrócić uwagę, gdy potrzebujemy pokrzepić nasze serce.

Książki, które mają moc

Robert Jasiak pracuje w częstochowskim urzędzie miasta, w wydziale kultury. Zawodowo zajmuje się nie tylko artystycznym życiem ukochanego regionu, ale i promocją czytelnictwa wśród mieszkańców. Wielbiciel dobrych lektur napisał poruszający list do Dzień Dobry TVN, by móc opowiedzieć o swoich ulubionych tytułach literackich.

- Chciałem was zapytać o to, jaki jest wasz ulubiony bohater literacki. [...] Ja tak naprawdę mam dwóch: pierwszy z nich to Gruz z powieści Jakuba Żulczyka "Czarne słońce", a drugi to Makbet z dramatu Szekspira. To dość mroczne postaci, które uwielbiam – wyjawił Robert Jasiak.

Wyjątkowe lektury na wiosnę

Choć gość Dzień Dobry TVN opowiedział o własnych sympatiach literackich, chciał przedstawić widzom książkowe propozycje mówiące o życzliwości. Pierwszą lekturą, którą zaproponował częstochowianin, było "Życie Violette".

- Historia jest znakomita: pani, która wiele traci w swoim życiu, co może wydawać się dziwne, zaczyna pracować na cmentarzu. [...] W jej życiu trafiają się takie chwile mile i radosne. […] Książka uczy pokory i takiej życzliwości – opowiadał Robert Jasiak.

"Grona gniewu" to z kolei klasyka amerykańskiej literatury, napisana przez Johna Steinbecka. Według naszego rozmówcy – wyjątkowa pozycja, która udowadnia, że w chwilach największego kryzysu ludzie potrafią się z mobilizować i razem dążyć do upragnionego celu.

Ostatnim zaproponowanym przez niego wydawnictwem był komiks pod tytułem "Fale". Poruszająca opowieść o pierwszej miłości wzruszy każdego, kto tęskni za oceaniczną bryzą i wakacjami.

- Aj Dungo. Kalifornijski skateboardzista, surfer, ale również i rysownik. Ta książka opowiada historię pięknej miłości. [...] Pokazuje, jak tą miłością "wyrywa się wtedy drzwi". To historia, która w pewien sposób otula, ale i też pokazuje stratę, dramat - stwierdził.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości