Styl życia

Książki horrory – najstraszniejsze i trzymające w napięciu

Styl życia

Najlepsze książki horrory – lista

Lubisz dreszczyk emocji, kontrolowany strach, duże emocje i wciągającą fabułę? Zdecydowanie musisz sięgnąć po książki horrory. Podajemy bestsellerowe propozycje, po lekturze których ciężko będzie spokojnie zasnąć. Oto must have książek trzymających w napięciu!

Horrory – czym charakteryzują się te książki?

Książki horrory wyróżniają się na tle innych gatunków literackich. Dostarczają ogromną dawkę emocji i mają wiele wspólnego z fantastyką. W horrorach świat przedstawiony wydaje się rzeczywisty, jednak występują zjawiska i postacie przeczące wszelkim normom.  Zadaniem tego typu książek jest trzymanie czytelnika w napięciu i wywołanie strachu, dowolnie kreując całą fabułę. Panuje tutaj specyficzny klimat, a bohaterowie przeżywają wiele rozterek, stoją na rozdrożu, często próbują na nowo poukładać swoje życie albo rozwikłać jakąś tajemnicę. Nie brakuje też elementów zaczerpniętych z wierzeń ludowych, duchów, wampirów o mrocznych przekazów.

Najlepsze książki horrory – lista TOP 4

Inspirują Cię książki grozy? Szukasz klasyki tego gatunku i nie możesz doczekać się, aż sięgniesz po książki horrory trzymające w napięciu Tantis? Jeśli tak, to sprawdź poniższe zestawienie bestsellerowych pozycji w Tantis. Gwarantujemy – są najstraszniejsze.

Kultowe książki horrory Stephena Kinga

To zestawienie zaczynamy od absolutnego króla książek horrorów, mistrza grozy i jednego z najpoczytniejszych pisarzy na świecie, czyli od Stephena Kinga. Trudno wymienić jedną, najstraszniejszą pozycję, gdyż autor od lat wydał ich naprawdę wiele. I tak polecamy między innymi „To”, „Lśnienie”, „Później”, „Bastion”, „Smętarz dla zwierzaków” czy też „Miasteczko Salem”. Żaden czytelnik nie zawiedzie się, gdy sięgnie po którąkolwiek z książek Kinga.

''Egzorcysta'' William Peter Blatty

Blatty napisał jedną z najlepszych książek horrorów w dziejach. Fabuła opowiada o dwunastoletniej dziewczynce, która bawiąc się spirytystyczną tablicą ouija, wpada w sidła ciemności. Wokół niej dochodzi do paranormalnych zjawisk, a ona sama wykazuje oznaki opętania. „Egzorcysta” trzyma w napięciu dosłownie od pierwszej do ostatniej strony. Czy walka o uwolnienie dziewczynki z rąk demona zakończy się sukcesem?

''Dziecko Rosemary'' Ira Levin

Tym razem mamy przerażającą historię rodziny przeprowadzającej się do jednej z luksusowych, ale owianych złą sławą kamienic. Kobieta po raz pierwszy jest w ciąży, a jej mąż nie tylko oddał duszę diabłu, ale jeszcze poświęcił mu nienarodzone dziecko. Ciężarna od początku ma koszmary, halucynacje, boli ją brzuch, a wokół zaczynają dziać się trudne do wytłumaczenia zjawiska. Nie pomagają też dziwni sąsiedzi. „Dziecko Rosemary” to hit wśród książek horrorów skupiający się na satanistycznym spisku, który każdy powinien przeczytać.

''Nawiedzony dom na wzgórzu'' Shirley Jackson

Ostatnia propozycja to historia, która u niejednego czytelnika wywoła dreszcze. Nie ma tutaj krwi, ale za to jest elektryzujące napięcie i groza. Fabuła opowiada o naukowcu, który chcąc zbadać zjawiska metafizyczne, zaprasza do tytułowego domu nieznane osoby. Słychać tam nietypowe odgłosy, drzwi się same zamykają, są krwawe napisy na ścianach. Czy dom jest naprawdę nawiedzony, czy może wszyscy mają halucynacje? Jackson stopniowo wprowadza czytelnika w wykreowany świat, używa wyrafinowanego języka i skutecznie pobudza wyobraźnię. Zaciekawiły Cię te książki horrory? Przeczytaj je, a później możesz sięgnąć po ekranizacje. Wiele z nich przeniesiono na szklany ekran.

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości