Styl życia

Kornelia Lesiewicz i jej sportowa kariera w sprinterskim stylu. "Muszę bardzo ciężko pracować"

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
R. Męczykalski, K. Abramowicz
Kornelia Lesiewicz – kariera sportowa w sprinterskim stylu
Dzień Dobry TVNKornelia Lesiewicz – kariera sportowa w sprinterskim stylu

Kornelia Lesiewicz swoje 18. urodziny spędziła w Kenii na Mistrzostwach Świata Juniorów w Lekkoatletyce. Najlepszy prezent dostała od siebie, bowiem wywalczyła dwa srebrne medale. Jeden na dystansie 400 m, drugi w sztafecie. Jak wygląda jej codzienność, treningi i nauka w szkole?

Kornelia Lesiewicz – wielki talent sportowy

  Kornelia ma zaledwie 18 lat, a na swoim koncie wiele sukcesów. Dziewczyna niedawno pobiła rekord życiowy, osiągając na Mistrzostwach Świata najlepszy wynik. - Poprawiłam rekord życiowy do 51,97. To jest genialny prezent – dodała.   Sprinterka jest też najmłodszą reprezentantką Polski w seniorskiej kadrze 400 metrówek, która wywalczyła na igrzyskach olimpijskich dwa medale. Choć w Tokio oglądała starsze koleżanki z trybun, na stałe wdarła się do grona najlepszych. Na początku była jednak trochę przestraszona.

- Przyszła i na pierwszy ogień powiedziała do mnie i Justyny "dzień dobry" - wspominała Małgorzata Hołub-Kowalik, sprinterka, koleżanka Kornelii. Wkrótce 18-latka odnalazła się w grupie doświadczonych koleżanek i starsze sprinterki zaczęła uczyć młodzieżowych słów, a także popularnej aplikacji - TikToka.

  Kariera sportowa – początki

Kornelia sportową karierę rozpoczęła już w 6. klasie szkoły podstawowej. Wtedy to na jednych z zawodów zauważył ją trener. Ciężkie lata pracy doprowadziły dziewczynę do sukcesu. Jak przyznała, biegi są u niej także rodzinne.

Moja mama i jej siostra też specjalizowały się w bieganiu na 300 i 400 m. Mama mi to odradzała, bo wiedziała, że nie jest to łatwe. Bieganie wiąże się z codziennymi treningami, które trwają po kilka godzin i bała się, że nie znajdę czasu na szkołę

Ambitna sprinterka jednak idealnie radzi sobie zarówno z treningami, jak i ze szkołą. W tym roku czeka ją intensywny czas, gdyż podchodzi do jednego z najważniejszych egzaminów – matury.

- Teraz kiedy jestem w klasie maturalnej, to też nie mogę sobie pozwolić na odpoczynek, bo wiem, że muszę bardzo ciężko pracować, żeby dobrze zdać maturę. Dostać się na wymarzone studia, pojechać do wymarzonego miasta - zauważyła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: R. Męczykalski, K. Abramowicz

Pozostałe wiadomości