Styl życia

Ostatnie dni wystawy zwycięskich prac w konkursie Digital Ars. Gdzie można ją zobaczyć?

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta

Digital Ars to pierwszy w Polsce konkurs na sztukę tworzoną przez człowieka we współpracy ze sztuczną inteligencją. W Warszawie na placu Europejskim można zobaczyć wystawę zwycięskich prac. Do kiedy trwa?

Konkurs Digital Ars

Digital Ars to konkurs skierowany do artystów, którzy tworzą sztukę, wykorzystując sztuczną inteligencję (AI). Jego celem jest wsparcie rozwoju innowacji w Polsce poprzez promocję możliwości AI, edukacja społeczeństwa w obszarze sztucznej inteligencji, ukazująca jej nowe możliwości oraz zachęcenie społeczeństwa do dialogu na temat nowych technologiach i ich roli w nowoczesnym społeczeństwie.

Kultura i sztuka

Sztuka polskiego plakatu
Sztuka polskiego plakatu Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

- Wygrane prace udowadniają, że AI potrafi nie tylko w sposób zupełnie nowy interpretować twórczość wybitnych artystów, ale także tworzyć unikatowe, nowe dzieła. Sztuczna inteligencja jest jedną z najważniejszych technologii przyszłości, dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć jej działanie. To nie tylko spektakularne roboty, ale wiele niezauważalnych zastosowań, które każdego dnia usprawniają nasze życie. Jesteśmy przekonani, że wygrane prace są istotnym głosem w debacie na temat wykorzystania AI, dotykając samej istoty tego, co nazywamy sztuką, kreatywnością, a także kim jest człowiek w dobie cyfrowej transformacji - powiedziała Dominika Banaszkiewicz z Fundacji Digital Poland.

Wystawa zwycięskich prac w konkursie Digital Ars

W Warszawie w pasażu sztuki Art Walk na placu Europejskim można zobaczyć zwycięskie, konkursowe prace. Wystawa stacjonarna trwa do 20 sierpnia 2022 roku.

Artyści, którzy zajęli pierwsze miejsca w trzech kategoriach "Otwarta", "Nowa" oraz "Metamorfozy/Transformacje", w materiale wideo opowiedzieli o swojej twórczości i inspiracjach. Zobacz wideo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Digital Ars

Pozostałe wiadomości