Dzisiaj koniec roku szkolnego! Zaczynamy wakacje

Styl życia

Aktualizacja:

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się wcześniej niż zwykle! Choć planowano zakończyć rok szkolny w piątek 21 czerwca, to już dziś dzieciaki odebrały swoje świadectwa i po uroczystym apelu zaczęły dwumiesięczne wakacje. Skąd ta zmiana? I kiedy powrót do szkoły?

"Zajęcia w szkołach skończą się w tym roku 19 czerwca, zgodnie z zapowiedzią pana premiera @MorawieckiM. Kończymy konsultacje i uzgodnienia projektu rozporządzenia. Projekt będzie podpisany przez pana ministra @D_Piontkowski w następnym tygodniu" - poinformowało w środę 5 czerwca Ministerstwo Edukacji Narodowej na Twitterze.

Koniec roku szkolnego 2019

Zobacz też: Nie ma miejsc w liceach dla uczniów?! Co z uczniami, którzy nie dostaną się do żadnej szkoły?

Zakończenie roku szkolnego 2019 odbyło się dziś tj. w środę 19 czerwca - mimo że początkowa data została wyznaczona na 21 czerwca - w piątek - dzień po Bożym Ciele (20 czerwca). Pierwsza decyzja spotkała się z krytyką ze strony dzieci, jak i ich rodziców, dlatego też zakończenie roku szkolnego odbędzie się dwa dni wcześniej - jeszcze przed Bożym Ciałem.

Oczekiwali tego rodzice, nauczyciele i uczniowie. Dlatego podjęliśmy decyzję, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się przed długim weekendem, czyli we środę 19 czerwca. Po co utrudniać, jak można ułatwić. No i wakacje będą dłuższe - poinformował na swoim Twitterze premier Morawiecki.

Wstępnie, zakończenie roku szkolnego miało odbyć się dzień po Bożym Ciele - 21 czerwca. Data ta została zmieniona. Tym samym wakacje będą dłuższe i potrwają do 2 września (1 września wypada w niedzielę) - wtedy rozpocznie się rok szkolny 2019/2020.

Dni wolne w roku szkolnym 2019/2020

  • zimowa przerwa świąteczna: 23-31 XII
  • ferie zimowe: 13-26 I (woj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie), 20 I – 2 II (podlaskie, warmińsko-mazurskie), 27 I – 9 II (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie), 10-23 II (dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie)
  • wiosenna przerwa świąteczna: 9-14 IV
  • ferie letnie: 27 VI – 31 VIII

Więcej: