Styl życia

Komedie romantyczne, które trzeba obejrzeć. Propozycje na idealny wieczór we dwoje

Styl życia


Nie możemy wyjść do kina, to zróbmy sobie kino w domu. Na zakończenie dnia polecamy wieczorny seans filmowy. Propozycje najlepszych romantycznych filmów przedstawiła naszym widzom Anna Wendzikowska.

Romantyczny wieczór we dwoje

Od dawna planowaliście wspólnie wybrać się do kina, ale nigdy nie udało się pogodzić pracy, domowych obowiązków i przyjemności? Teraz nadeszła wspaniała okazja, aby to zmienić.

Chociaż kina są zamknięte, są inne możliwości. Filmy, także te romantyczne, możemy obejrzeć w domowym zaciszu, na platformie Player.pl.

Moja teoria jest taka, że mężczyźni też lubią komedie romantyczne, tylko się do tego nie przyznają. Ja wybrałam trochę takich, które sprawią, że i uronimy łezkę i się pośmiejemy

– powiedziała Anna Wendzikowska.

Top 8 filmów romantycznych według Anny Wendzikowskiej

1. "Kiedy Harry poznał Sally", czyli klasyka gatunku. Film to niesztampowo opowiedziana historia od niechęci do miłości. Billy Crystal i Meg Rayan, która była królową komedii romantycznych przez wiele lat, tworzą niesamowitą parę, która przez wiele lat się zbliża i oddala. Film stawia pytania o stereotypowe zagadnienia związane ze związkami. Czy przyjaźń kobiety i mężczyzny jest możliwa? Przekonajcie się sami.

W filmie jest najsłynniejsza scena orgazmu, w której nic nie było widać i generalnie nic się nie wydarzyło

– mówiła Anna Wendzikowska.

2. "Annie Hall" w reżyserii Woody’ego Allen, to ulubiony film Ani. Świetna Diane Keaton i Woody Allen otrzymali cztery Oskary za scenariusz i najlepszy film. Historia także dotyczy związków i relacji damsko-męskich.

To był punkt zwrotny w karierze Woody’ego Allena. Wcześniej robił trochę głupkowate komedie, które nie wszyscy szanowali, a ten film pokazał go w zupełnie innym świetle

– podkreśliła dziennikarka.

3. "Jak stracić chłopaka w 10 dni" to klasyk dekady 2000. Główne role zagrali Kate Hudson i Matthew McCaughnehey. Historia przedstawia wszystkie sposoby, jak nie utrzymać związku.

4. „To właśnie miłość” to film, obok którego nie da się przejść obojętnie. Podobno jest to także ulubiony tytuł Jane Fondy.

5. "Czas na miłość". Film twórcy takich hitów jak „Notting Hill”, „Cztery wesela i pogrzeb”, „To właśnie miłość”. Słodko-gorzka historia o miłości i rodzinie. Akcja toczy się wokół rodziny, w której wszyscy męscy przedstawiciele rodu mają zdolność podróży w czasie.

6. "Lepiej być nie może". Jack Nicolson i Helen Hunt. Oboje dostali za ten film Oscara. Komedia, ale trochę głębsza niż inne.

Jeżeli film tego gatunku dostał dwa Oskary za dwie główne role, to tym bardziej jest to dobra rekomendacja

– zaznaczyła Anna Wendzikowska.

7. "Jerry Maguire", w rolach głównych Tom Cruise i Reene Zelweger. Idealna historia dla par, w której znajdziemy nutę romantyzmu i elementy sportowe.

Okazuje się, że da się połączyć gusta męskie i damskie

– stwierdziła nasza rozmówczyni.

8. "Dzień świstaka". Andy MacDowell to kolejna królowa komedii lat 90. Cudowna historia o zgryźliwym dziennikarzu, który zostaje zaklęty i powtarza ten sam dzień, dopóki nie naprawi swoich błędów.

Zobacz też:

Oscary 2020: relacja Dzień Dobry TVN z 92. ceremonii wręczenia nagród filmowych

Oscary 2020: Jan Komasa w towarzystwie śmietanki światowego kina

Tomasz Raczek o nominacji „Bożego Ciała” do Oscara: „To jest czarny koń tego konkursu”

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości