Styl życia

Kobieta w Wojskach Obrony Terytorialnej. "Nie myślałam, że to jest aż tak poważne"

Styl życia

Aktualizacja:

Z wykształcenia jest weterynarzem, jednak pewnego dnia zdecydowała, że chce zostać także żołnierzem i wstąpiła do Wojsk Obrony Terytorialnej. Poznajcie szeregową Gabrielę Budzyńską-Janiak i jej niezwykłe życie.

Pani szeregowa z WOT

Wszystko zaczęło się od informacji, na którą się natknęła. Pisano, że Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą nabór ochotników.

Zadzwoniłam, powiedzieli, że nie ma problemu, żeby złożyć papiery, więc poszło już za ciosem

- mówi szer. Gabriela Budzyńska-Janiak, weterynarz, żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jak dodaje, na początku nie zdawała sobie sprawy, że to będzie tak poważne. Jest drobną, niską kobietą. Zastanawiała się, czy da radę, jednak czas pokazał, że poradziła sobie świetnie. Gabriela Budzyńska-Janiak z wykształcenia jest weterynarzem. W pracy zawodowej miała do czynienia zarówno z małymi, jak i z tymi dużymi zwierzętami. - Zawsze wyzwania życiowe lubiłam sobie stawiać - śmieje się.

Służba kobiet w WOT

Ppor. Piotr Witkowski, dowódca plutonu wyjaśnia, że szer. Gabriela jest starszym ratownikiem. Umiejętności i wykształcenie, które zdobyła jako cywil, wykorzystuje w działaniach taktycznych. - Szeregowa Budzyńska jest żołnierzem sumiennym – dodaje.

Jak mówi sama zainteresowana, ma w życiu coś jeszcze oprócz pracy. Wie, że jest w stanie obronić siebie i swoją rodzinę. - Lubię wszystko, co jest związane z medycyną. Pierwsza pomoc, medycyna pola walki – to mnie interesuje. Wiem, że chciałabym iść w tym kierunku. Wszystko co jest związane ze zdrowiem, z pomocą, zawsze mnie interesowało i tu tym bardziej. Wiem, że mogę coś pomóc, coś potrafię w tym kierunku, natomiast chciałabym to rozwijać - tłumaczy.

Zobacz też:

Żołnierze NATO w Polsce. Jak wyglądają wspólne ćwiczenia?

Jedyny czarnoskóry powstaniec warszawski. Poznajcie historię Ali'ego

Poeta Kamil Baczyński umarł na jej rękach! Rozmowa Chajzera z sanitariuszką z Powstania Warszawskiego

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Bianka Zalewska

Pozostałe wiadomości