Styl życia

Sara Puhto pokazuje rzeczywistość na Instagramie. "To nie moje zadanie, by wyglądać tak, by imponować innym"

Styl życia

Aktualizacja:

Instagram jest medium społecznościowym, które najbardziej przykłada wagę do pięknych wizualnie ujęć. Wiele osób przerabia fotografie, by tylko dorównać światowym influencerkom, które w Internecie pokazują swoje idealne życie. Niekiedy mija się to jednak z rzeczywistością. Jak wygląda prawda? Ujawnia Sara Puhto.

Kim jest Sara Puhto?

Na Instagramie niezliczona liczba osób chwali się idealnym życiem. Niekiedy jednak zamieszczane przez nie materiały mijają się z prawdą. Doszło do tego, że nawet osoby znane z pierwszych stron gazet używają Photoshopa, co ich fani skrzętnie wychwytują na ujęciach, widząc zdeformowane meble, które ucierpiały na skutek przerabiania fotografii. Jak więc nie mieć kompleksów?

Otóż coraz więcej kobiet sprzeciwia się temu trendowi. Zamieszczają w mediach społecznościowych zdjęcia wystylizowane, zestawiając z tymi, które oddają rzeczywistość. Jedną z nich jest m. in. Sara Puhto. Od 2014 roku pokazuje światu, jak wiele potrafi zmienić odpowiedni kadr, kąt ustawienia aparatu, światła czy po prostu poza. Niekiedy patrząc na te ujęcia ciężko uwierzyć, że to ta sama osoba.

Kiedyś zdjęcia na moim koncie dotyczyły fitnessu, treningu. Wrzucałam zdjęcia przed i po, czyli pierwsze, gdzie byłam całkowicie rozluźniona, a obok tuż po treningu z naprężonym ciałem w dobrym świetle, które miało pokazać gigantyczną przemianę. W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że ja tak naprawdę nie wyglądam na co dzień. Poza tym przeglądając Instagram widzi się perfekcyjne ciała, perfekcyjne twarze z filtrami... Uświadomiłam sobie, że mnie to dołuje i nie chcę, by inni tak czuli się przeze mnie

- wyznała Sara w rozmowie z Gabi Drzewiecką.

Instagram Sary Puhto

Gdy po publikacji pierwszego posta otrzymała mnóstwo pozytywnych komentarzy i informacji, że ludzie się z tym utożsamiają, postanowiła odkrywać prawdę. Wykazała się pod tym względem odwagą, gdyż wszyscy oceniamy innych, a także jesteśmy sami nieustannie oceniani. Puhto mówi, że nigdy tego nie żałowała. Dziś dostaje wiadomości od ludzi, którzy mówią, że jej posty pomagają im wyjść z zaburzeń odżywiania. Wyznała:

Uświadamiam sobie, że nie muszę wyglądać w określony sposób. Dopóki jest mi wygodnie i jestem szczęśliwa, mam po prostu iść dobrze się bawić. To nie moje zadanie, by wyglądać tak, by imponować innym

Rozprawiamy się z ideałami z Instagrama. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Gabi Drzewiecka

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości