Styl życia

Kim jest instagramowy mąż? Jak wyglądają kulisy jego pracy?

Styl życia


Media społecznościowe są obecnie nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. Wiele osób, zwłaszcza kobiet decyduje się upubliczniać prywatne chwilę, wszystko w imię popularności i zdobywania lajków. Cichymi bohaterami instagramowych kont wielu kobiet są ich partnerzy. To oni są autorami większości zdjęć. Jak wyglądają kulisy powstawania sesji zdjęciowych, których efekty możemy oglądać na Instagramie?

„Kochanie, zrób mi zdjęcie na Instagram”

Instagramowy mąż. Takie określenie przylgnęło do partnerów kobiet, które intensywnie prowadzą swoje konta w tym medium społecznościowym. Rolą instagramowych mężów jest bycie fotografem swoich modelek. To jego zadaniem jest uchwycenie jak najlepszego kadru i zadbanie o to, by żona wyszła na zdjęciu jak najkorzystniej.

Przemysław Orłowski otwarcie przyznaje, że jest „insta mężem” swojej żony. Agnieszka prowadzi Instagram od czterech lat.

Od początku jestem jej fotografem. Zdjęcia mają być takie, jak żona chcę. I do tej pory to ona decyduje, które jest dobre, a które nie.

Jak wspomina Pan Przemysław tylko raz w czasie ich 4,5 - letniej współpracy nad Instagramem żony zdarzyło się, że Pani Agnieszka od razu zaakceptowała pierwsze zdjęcie. Zwykle Pan Przemysław robi ich kilkaset, z czego do publikacji nadaje się tylko jedno.

Cichym ojcem sukcesu instagramowego profilu Żanety Ochańskiej-Król jest także jej mąż Grzegorz. Jak wspomina Pani Żaneta, początki ich współpracy bywały trudne.

Grzegorz Król podchodził do instagramowej aktywności swojej partnerki z dużym dystansem. Zdjęcia, o które prosiła go Pani Żaneta robił z dużą niechęcią.

Im byliśmy mniejszym kontem, tym bardziej się spinaliśmy i jakoś nam to nie wychodziło. Robiliśmy to za karę. Teraz już gramy do jednej bramki. Poczucie naszej estetyki jest zbieżne.

-przyznaje Żaneta Ochańska-Król.

Kiedy uczeń przerósł mistrza

Zarówno w przypadku Pani Agnieszki, jak i Pani Żanety początkowo zdjęcia były wykonywane telefonem. Kiedy profile zaczęły rosnąc w liczbę obserwatorów, ich właścicielki zdobywały popularność w sieci, ich mężowie zaczęli inwestować w sprzęt. Insta mężowie są na bieżąco ze wszystkim nowościami dotyczącymi technologii, ale również w samej fotografii.

Kiedyś to one musiały tłumaczyć swoim fotografom, jak ma wyglądać efekt finalny ich pracy. Z której perspektywy mają być kadrowane, który profil jest bardziej korzystny, co ma się znajdować w tle fotografii. Dziś jak obie panie przyznają, że ich insta mężowie nabrali wprawy. Co więcej, bywają sytuacje, kiedy to partnerzy podpowiadają, które ujęcie będzie najlepsze.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości