Styl życia

Kashira - Polka, która podbiła Rio. Reprezentuje szkołę samby na sambodromie

Styl życia

Kasia Stocka, skromna dziewczyna spod Olsztyna jest pierwszą Polką, która poprowadziła szkołę samby na słynnym sambodromie podczas Karnawału w Rio. Już niebawem po raz piąty wyrusza na podbój światowej stolicy Samby. Jak się przygotowuje do tego wydarzenia?

Kashira - tancerka, która zatańczy w Rio

Kashira już za dwa tygodnie wyjeżdża do Rio, gdzie zatańczy na solowej pozycji. Pierwszy raz na czele szkoły samby szła w 2016 roku. To ogromne wyróżnienie. Kasia była pierwszą Polką, którą spotkał taki zaszczyt. Tancerka, która prowadzi pochód, jest twarzą szkoły, którą reprezentuje. To na niej skupione będą wszystkie światła i kamery. To ona udziela wywiadów. Stanowisko, które zostało przydzielone Kasi, nazywa się muse, czyli solistka.

To było jedno z moich marzeń i udało mi się je spełnić. Dążyłam do celu, wyjechałam do Rio i udało mi się uzyskać tak wysoką pozycję. Teraz czuję się już tam jak w domu, śmiało mogę zaprosić osoby, które są zainteresowane poznaniem od podszewki tego karnawału

– powiedziała Kashira.

Już od pierwszej wizyty Kasi w Brazylii wszyscy traktowali ją jak Brazylijkę. Jej ruchy ciała i uroda sprawiły, że nikt nie chciał wierzyć, że pochodzi z Polski.

Zjawiskowe Kostiumy

Karnawał w Rio kojarzy nam się przede wszystkim z kolorowymi kostiumami. Taki strój kosztuje minimum 20 tysięcy złotych, składa się ze świecących, skąpych kostiumów oraz pierzastych skrzydeł.

To nie są tanie rzeczy, szczególnie pióra. To są najdroższe pióra, są bardzo długie i spektakularnie się ruszają, więc co roku jest to duży wydatek. Nie mniej jednak od pięciu lat udaje mi się tak wyjeżdżać i pokazywać kulisy

– zdradziła.

Kasia poinformowała, że już niedługo rusza w mediach społecznościowych z własnym kanałem, gdzie zainteresowani będą mogli zobaczyć, jak od podszewki wygląda karnawał w Rio.

Ja kostiumy robię przeważnie w Rio. Ten właśnie kostium robiłam w Polsce, wykonała go Kasia Kwiecień.

- powiedziała tancerka.

Kashira, pod koniec programu, raz jeszcze zaprezentowała swoje umiejętności taneczne. Jesteście ciekawi? Zobaczcie poniższe wideo.

>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.<<<

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości