Styl życia

Kamala Harris - jaka prywatnie jest jedna z najpotężniejszych kobiet na świecie? "Dzieci jej męża nazywają ją Momalą"

Styl życia

Aktualizacja:

Amerykański dziennikarz Dan Morain napisał książkę o jednej z najpotężniejszych obecnie kobiet na świecie, Kamali Harris. Jej losami zainteresował się jednak znacznie wcześniej. Pierwsze zapiski pochodzą z 1994 roku. Podczas rozmowy z Agnieszką Woźniak-Starak, autor biografii zdradził kilka szczegółów z życiorysu obecnej wiceprezydent Stanów Zjednoczonych.

Kamala Harris – jaka jest prywatnie?

Kamala Harris to amerykańska prawniczka hindusko-jamajskiego pochodzenia, która w 2021 r. objęła stanowisko wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Choć o życiu prywatnym polityk niewiele wiemy, jedno jest pewne - osobą, która znacząco wpłynęła na przyszłe wybory Kamali była jej matka.

- Shyamala Gopalan Harris zmarła w lutym 2009 roku. Mieszkała w Indiach, była mądra, ukończyła College. Chciała badać raka piersi, ale tam nie miała takiej możliwości. W wieku 19 lat przekonała rodziców, by zgodzili się na jej wyjazd do Ameryki. Tam poznała swojego męża, ojca Kamali i Mai Harris. Był imigrantem z Jamajki, niestety rozstali się, a w 1972 roku wzięli rozwód - powiedział Dan Morain, a następnie dodał:

Shyamala Harris postawiła sobie za cel, by córki dowiedziały się o ruchu na rzecz praw człowieka w Ameryce. Żeby zrozumiały tę kartę z naszej przeszłości, która opisuje niewolnictwo i potomków niewolników. Można powiedzieć, że to ona sprowadziła córkę na właściwe tory

Miłość siostrzana

Najlepszą przyjaciółką Kamali jest jej rodzona siostra Maya. Media donoszą, że siostrzana relacja jest bardziej zażyła niż ta stworzona z mężem. Maya jest nie tylko zaufanym doradcą, ale także pierwszą osobą, do której Kamala dzwoni w trudnych momentach.

- Była też pierwszą osobą, z którą Kamala rozmawiała rano i ostatnią, z którą rozmawiała w nocy w trakcie kampanii prezydenckiej – powiedział Dan Morain.

Kamala – funkcja prokuratora generalnego

Kamala była prokuratorem okręgowym w San Francisco, następnie awansowała na prokuratora generalnego w Kalifornii. Jakie problemy, były dla niej najważniejsze w tamtym czasie?

- Rozumiała, że w Ameryce system sprawiedliwości jest nieprzychylny ludziom o ciemnym kolorze skóry. Poprzez politykę starała się sprawić, że ten system będzie trochę mniej niesprawiedliwy - wyjaśnił dziennikarz.

Kamala na pewno odegrała też ważną rolę we wspieraniu osób, które chcą się pobrać, niezależnie od ich orientacji seksualnej. Gdy patrzymy na Instagram, możemy przeczytać, że jest wiceprezydentem, żoną drugiego dżentelmena, ciocią walcząca o ludzi i Momalą.

- Jej mąż był prawnikiem w Los Angeles, ze swoją poprzednią żoną żyje w dobrych stosunkach. Panie się znają i spotykają na kolacjach. Dzieci Douga polubiły Kamalę ze wzajemnością i to one nazywają ja Momalą. To słodkie – powiedział.

Jaka Kamala jest prywatnie? Dan Morain zdradził, że jest to kobieta twarda, bardzo mądra, charyzmatyczna. Potrafi być urocza, łatwo ją rozśmieszyć, potrafi też być dobrym przyjacielem, sojusznikiem.

Jaka będzie Ameryka z Kamalą Harris jako prezydentem?

- Każda mała dziewczyna w Stanach może zobaczyć, kto jest wiceprezydentem w tym kraju. Nigdy wcześniej nie mieliśmy takiej sytuacji, to niezwykle ważne. Na pewno wniesie inne spojrzenie do pokoju dowodzenia, do gabinetu owalnego - podsumował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Owczarki niemieckie Joe Bidena już w Białym Domu. "To jest bardzo ważny temat w Stanach"

Polskie korzenie Joe Bidena. Co łączy prezydenta USA z ziemią cieszyńską? "To niezwykłe odkrycie"

Gabinet Joe Bidena najbardziej różnorodny w historii USA. Marcin Wrona: "Kobiety rządzą"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości