Kamal Jahid. Student z Maroka, który rozkręcił w Polsce biznes modowy

Styl życia


Kamal Jahid jest Marokańczykiem, który od 2008 roku mieszka w Polsce. Będąc już w naszym kraju, zmienił wizerunek i założył biznes modowy, który rozwija się znakomicie. O swoim sukcesie Kamal opowiedział reporterowi Dzień Dobry TVN.

Kamal urodził się w Maroku. Podczas jednej z uniwersyteckich imprez spotkał studentów z Warszawy, którzy opowiedzieli mu, jak fajnie żyje się w Polsce. Kamal pozostał z nimi w kontakcie. Pewnego dnia dostał od nich e-mail, w którym pisali, że poszukują osoby, która mówi po francusku i arabsku. Zapytali też, czy w związku z tym Kamal chciałby przyjechać do Polski.

>>> Zobacz także:

Na początku się wahał, ponieważ nic nie wiedział o naszym kraju, ale w końcu zdecydował, że skorzysta z nadarzającej się okazji. Dziadek słysząc o jego podróży do naszego kraju, dał mu jedyną ciepłą rzecz jaką miał, czyli stary kożuch. Kamal wyposażony w walizkę i prezent od dziadka wyruszył w drogę. Kiedy znalazł się w Polsce, jego życie się zmieniło.

Spotkałem wielu wspaniałych ludzi, świetnie się bawiłem, byłem szczęśliwy. Byłem sobą. I byłem po prostu wolny.

Na początku postanowił zmienić swój wizerunek. Zapuścił i wystylizował brodę i zaczął ćwiczyć na siłowni. Zmienił również zmienić styl ubierania na bardziej elegancki:

To w garniturach znajduję siłę. Za każdym razem, kiedy je zakładam, czuję, że jestem szefem i mogę zrobić wszystko, co tylko zechcę.

- wyznał.

Kiedy Kamal przeszedł metamorfozę, postanowił stworzyć własny biznes.

Zostałem specjalistą od wizerunku. Miałem wielu klientów, którzy dzięki mnie zmienili swoje życie.

Potem Kamal poszerzył swoją działalność - zaczął produkować poszetki z marokańskiego jedwabiu, a następnie torby, które łączą w sobie marokański design, polską skórę i włoskie wykończenie. Najpierw sprzedawał je w Polsce, a potem zaczął wysyłać towar za granicę, między innego do Japonii, Brazylii, czy Australii.

W Polsce Kamal jest bardzo szczęśliwy.

Autor: Redakcja Dzień Dobry Wakacje