Styl życia

Niezwykły dom Palikotów, gdzie zamiast pokoi są komnaty. Zobacz, kto rządzi w kuchni

Styl życia

Aktualizacja:

Monika Palikot projektuje niezwykłe ubrania, wśród których są żakiety uszyte ze spodni jej męża, byłego posła RP, Janusza Palikota. Jest również cenionym kostiumografem. O swojej pracy w Warszawie i niezwykłym domu w Lublinie opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN.

Monika Palikot pochodzi z Krytowa w Kotlinie Kłodzkiej, z wykształcenia jest polonistką i historykiem sztuki, a zawodowo zajmuje się projektowaniem mody.

>>> Zobacz także:

Art-hause

W prowadzonym przez nią art-housie można kupić wyjątkowe akcesoria modowe, dzieła polskich artystów, a także ubrania jej autorstwa wśród których są żakiety uszyte ze spodni polityka Janusza Palikota, który prywatnie jest mężem projektantki.

Dzień Dobry TVN

Pani Monika jest także kostiumografem. Pierwsze kostiumy zaprojektowała do sztuki "Małe zbrodnie małżeńskie" E.E. Schmitta w reżyserii Karola Wróblewskiego. Lubi pracę dla teatru, ponieważ przy projektowaniu kostiumów może zaszaleć kolorem i formą.

To jest taka duża swoboda artystyczna.

- stwierdziła.

Kostiumy tworzone przez Monikę Palikot cenione są przez artystów za wysoką wartość estetyczną, a ona sama za gust i duże wyczucie.

Mam wrażenie, że Monika ubiera aktorów nie tylko fizycznie, ale też intelektualnie. (...) Kiedy czyta sztukę, to zna już fakturę materiału, w który będę ubrana.

- zażartowała aktorka, Beata Kawka.

Rodzina i dom

Monika Palikot jest żoną byłego posła RP, Janusza Palikota. Para poznała się w Gardzienicach, w kwietniu 2006 r., a już we wrześniu tego samego roku wzięła ślub. Małżeństwo wychowuje wspólne dzieci - syna Franciszka i córkę Zosię. Rodzina mieszka w Lublinie w domu z niezwykłą historią.

Tędy Jakub Frank, Kazimierz Wielki i Władysław Jagiełło przychodzili na różne negocjacje, które się często odbywały na zapleczu kościoła. Natomiast tutaj widać tej szerokości mur obronny Lublina.

- powiedział Janusz Palikot, oprowadzając nas po domu.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości