Styl życia

Musicale, które warto zobaczyć. 3 propozycje na jesienny wieczór

Styl życia

Autor:
Milena
Jaworska
Guido Mieth/Getty ImagesDziewczyna w słuchawkach

Nie wszyscy użytkownicy serwisu player.pl wiedzą, że platforma w swojej ofercie, poza najnowszymi produkcjami, posiada również hity filmowe sprzed lat. Na uwagę w szczególności zasługują niezapomniane musicale. Co warto obejrzeć w jesienny wieczór?

"Piloci", reż. Tomasz Motyl

Pierwszą zekranizowaną produkcja własną Teatru Muzycznego "Roma" w Warszawie są właśnie "Piloci", czyli opowieść o skomplikowanym życiu dwójki zakochanych – Niny, aktorki kabaretowej oraz Jana – pilota wojskowego. Tłem ich miłości są dramatyczne wydarzenia II wojny światowej. Spektakl ten, poza niepowtarzalnymi wykonami autorstwa Janka Traczyka i Zosi Nowakowskiej, może pochwalić się nietuzinkową scenografią i charakteryzacją. Technikalia występu, jak i wizualizacje oraz wybuchy podkreślają jedynie wydźwięk fabuły, która nie jest pierwszym lepszym romansem, a opowieścią o historycznych dziejach.

"Koty", reż. Tom Hooper

Osławione przedstawienie teatralne trafiło na ekrany na całym świecie. Stało się tak za sprawą ekranizacji, której podjął się Tom Hooper – brytyjski reżyser znany z pracy nad takimi dziełami jak "Nędznicy" czy "Dziewczyna z portretu". Fabuła musicalu jest wyjątkowo prosta. Porzucona przez właścicieli Victoria próbuje odnaleźć się w ulicznym świecie roztańczonych kotów. W trakcie swojej przygody poznaje różne charaktery, zyskuje zarówno przyjaciół, jak i wrogów – uczy się życia. Pod pozornie błahą historią w musicalu "Koty" kryje się jednak przesłanie, mówiące o tym, co właściwie jest ważne w życiu.

"Grease", reż. Randal Kleiser

Trudno o lepszą rozrywkę. John Travolta i Olivia Newton-John w kultowej ekranizacji słynnego musicalu, to gratka dla fanów dobrej zabawy przed ekranem telewizora. Historia wakacyjnego romansu poruszyła widzów na całym świecie, wywołując lawiny burzliwych emocji. Wspomniana produkcja to hołd dla niezapomnianej epoki, w której narodził się rock’n’roll. Oglądaj "Grease" na player.pl.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: Guido Mieth/Getty Images

Pozostałe wiadomości