Styl życia

Kiedy i dla kogo najlepiej sprawdzi się ekspres automatyczny do kawy?

Styl życia

Aktualizacja:
Projekt bez tytułu (42).jpg (2)

Ekspres automatyczny to sprzęt niezawodny, kompaktowy, niemal bezobsługowy. Prostota jego działania przyczynia się do jego popularności, która nieustannie rośnie. Automatyczny ekspres ciśnieniowy to idealna opcja nie tylko do domu i biura, ale też mniejszej gastronomii.

Automatyczne ekspresy – zalety

Przede wszystkim są to ekspresy samowystarczalne – taki sprzęt ma wbudowany młynek, zbiornik na wodę, filtr do wody i pojemnik na kawę. Czyli zawiera w sobie wszystko, co potrzebne do zrobienia kawy, a więc nie pociągnie za sobą dodatkowych kosztów.

Są bardzo proste w konserwacji, na panelu zawsze pojawi się informacja o tym, kiedy należy wyczyścić ekspres czy wymienić filtr. To zdecydowanie wpływa na minimalne ryzyko awarii i sprzyja ich długoletniemu funkcjonowaniu.

Kawa w domu bez zbędnego kombinowania

Jeśli chcesz pić w domu kawę, która będzie smakowała jak ta z kawiarni, ale nie masz ochoty na skomplikowane akrobacje z ciśnieniowym ekspresem kolbowym, to znak, że ekspres automatyczny jest przeznaczony właśnie dla Ciebie!

Proces parzenia kawy w tego typu ekspresie jest banalny i sprowadza się wyłącznie do wybrania pożądanego napoju w panelu. Jedne, co musimy zrobić, to nacisnąć przycisk i pamiętać o dosypywaniu kawy oraz uzupełnianiu wody w przeznaczonych do tego zbiornikach.

Kawa w biurze, która zasmakuje wszystkim

Kawa w biurze powinna być standardem, nie od dziś wiadomo, że kofeina pobudza kreatywność, dodaje energii i pozwala jaśniej myśleć. Ponadto niezawodnie łączy ludzi przy ekspresie!

Ekspresy automatyczne doskonale sprawdzą się w warunkach biurowych. Każdy z pracowników ma zapewne swoje smakowe preferencje, a ekspres automatyczny jest w stanie sprostać im wszystkim, oferując kawy od esencjonalnego espresso po delikatne latte.

Nie ma nic prostszego niż w przerwie podejść do ekspresu, wybrać ulubiony kawowy napój i już po chwili cieszyć się jego smakiem i przypływem kofeiny.

Ekspres automatyczny w gastronomii – jasna sprawa!

Jeśli lokal gastronomiczny nie jest skoncentrowany wyłącznie na kawie, to nic nie stoi na przeszkodzie wyposażyć go w ekspres automatyczny. Taki rodzaj ekspresu może dać nawet lepsze efekty niż klasyczny ekspres ciśnieniowy kolbowy obsługiwany przez nie w pełni wykwalifikowaną kadrę. Decydując się na użycie ekspresu automatycznego, mamy gwarancję, że kawa będzie powtarzalna i zawsze tak samo smaczna. Oszczędza się czas jaki obsługa musiałaby włożyć w przygotowanie kawy, ponieważ ekspres zrobi to za nią, a jest to bezcenne podczas natężonego ruchu.

Źródło: https://www.coffeedesk.pl

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości