Styl życia

Jak zadbać o dobrą atmosferę przy wigilijnym stole? "Wszyscy jesteśmy z tej samej foremki"

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Robert Stockinger
Jaką kawę zaproponować gościom na święta?

Kawa zapewnia nie tylko doznania smakowe i pobudzające. To także wyjątkowy napój, który otwiera drzwi do rozmowy. Costa Coffee stanowi idealny wybór dla gości, którzy niebawem pojawią się w naszych domach. O czym rozmawiać podczas świątecznych spotkań?

Kawa jak z kawiarni na wigilijnym stole

Podczas połączenia z naszą strefą Costa Coffee, Robert Stockinger dowiedział się od ekspertów, jak w dobrej atmosferze przetrwać czas świąt Bożego Narodzenia. Jednym ze sposobów na załagodzenie emocji, np. podczas burzliwej dyskusji, będzie pyszna kawa. Jaką wybrać na święta?

- Kawa to niewątpliwie nieodłączny element atmosfery na święta. Dzisiaj pijemy Signature Blend z nutą orzechową, dzięki czemu zyskujemy łagodność. Podniebienia naszych gości będą usatysfakcjonowane - mówiła Ania Oleksak, ekspertka kawy Costa Coffee.

- Możemy zrobić też świąteczne cappuccino czy skorzystać ze świątecznego przepisu i będziemy mieli kawę jak z kawiarni - dodała specjalistka.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

O czym rozmawiać podczas świąt?

Kiedy nawet dobra kawa nie pomoże w ostudzeniu emocji przy wigilijnym stole, warto podejść do tematu bardziej psychologicznie. Czasami lepiej usunąć się w cień i nie bronić wszelkim kosztem naszych racji.

- Wydaje się, że z rodziną dobrze spędza się czas, dopóki wszyscy się zgadzają. Warto, żeby nie wchodzić na pola minowe, bo tam może być ciężko. Ważna porada, to ta, żeby nie ewangelizować. Badania pokazują, że w święta ludzie brną w absurdy, żeby obronić swoją pozycję. To jazda w ścianę, nie ma sensu tego robić - zdradził Miłosz Brzeziński, trener rozwoju osobistego, konsultant biznesowy i psycholog.

- Dobrym pomysłem jest podkreślanie, że człowiek to coś więcej niż jego poglądy i produktywność. Raczej podkreślałbym, że wszyscy jesteśmy z tej samej foremki. Przypomnijmy, że ludzie nie zmieniają poglądów, a na pewno nie o 180 st. i nie w takich sytuacjach. Każda osoba, która nie może być pierwsza, powinna być druga - podsumował nasz gość.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości