Styl życia

Jak ułatwić dzieciom powrót do szkoły? Odpowiednia wyprawka to podstawa

Styl życia


W tym roku pierwszy dzwonek zabrzmiał w bardzo nietypowych warunkach, dlatego tak istotne jest, aby po długiej przerwie ułatwić uczniom powrót do szkolnych ławek. Oczywiście dla dziecka najważniejszy na start jest kolorowy, wygodny plecak, modny piórnik, ciekawa śniadaniówka. Jak pomóc mu wybrać wyposażenie, które zarówno spełni jego oczekiwania, jak i będzie praktyczne i funkcjonalne? O tym opowiedziały nam ekspertki Mona Kinal - Dyrektor Marketingu Empik oraz Zyta Czechowska, Nauczycielka Roku 2019.

Wyprawka szkolna dla dziecka

Najprzyjemniejszą chwilą dla każdego ucznia jest wybór wyprawki szkolnej. Nowy piórnik, zeszyty, przybory do pisania, plecak. Duży wybór daje dzieciom wiele możliwości i gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak przy wyprawce liczy się nie tylko wygląd, ale także funkcjonalność i bezpieczeństwo. Przy wyborze plecaków pamiętajmy o odblaskach i odpowiednim usztywnieniu, a także szerokich ramiączkach, które zapewnią stabilność.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych linii w zgodzie z najnowszymi trendami, które są jednocześnie też bezpieczne

– powiedziała Mona Kinal, Dyrektor Marketingu Empik.

Każdy rodzic, który posłał do szkoły swoje dzieci, dobrze wie, że zgromadzenie wszystkim potrzebnych rzeczy nie jest tanie. Tutaj również Empik wychodzi naprzeciw swoim klientom. Jak przyznała dyrektor marketingu, sklep wprowadził nowy bezpłatny program Empik Premium free, w ramach którego sklep oferuje darmową dostawę do salonów, paczkomatów i innych punktów odbioru. W ramach programu odbywać się będą także specjalne oferty tj. -50 proc. na drugi produkt. Dotyczyć będą one wielu kategorii zarówno książek, działu muzycznego, jak i rzeczy do domu i ogrodu. To zatem idealna okazja, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Dodatkowo każdy zakup w programie Empik Premium Free i Empik Premium to cegiełka, która pomaga co roku przekazać 10 tysięcy nowych książek bibliotekom szkolnym w ramach akcji "1000 powodów, by czytać". W tym roku 5. edycja akcji rozpocznie się już 30.09.

mat. prasowe

mat. prasowe

Jak oswoić dzieci do powrotu do szkoły?

Po długiej nieobecności dzieci ponownie wróciły do szkoły. Taka przerwa często wiąże się ze stresem. Jak ułatwić dziecku rozpoczęcie edukacji i ograniczyć niepotrzebne lęki?

Ważne jest odpowiednie nastawienie uczniów, rodziców i wszystkich nauczycieli. Po tak długim czasie potrzebne jest odnowienie relacji, ale również stworzenie przyjaznych i higienicznych warunków do funkcjonowania w szkole

- powiedziała pani Zyta.

Pani Zyta wspomniała również, że Empik kontynuuje program rozwijający ciekawość i potencjał. Zajęcia odbywają się w formie warsztatów online pod hasłem "Wiem i kropka".

Empik zaprosił do współpracy fantastycznych pedagogów, nauczycieli

– powiedziała Zyta.

Platformy edukacyjne, na których znajdują się wirtualne kursy i lekcje pomagają uczniom powtórzyć i utrwalić materiał, a bezpłatne sprawią, że uczeń poszerzy słownictwo, nauczy się języków, utrwali reguły ortograficzne, a nawet przygotuje się do egzaminów i konkursów.

Program warsztaty online Empiku

Empik, twórca programu "Przecinek i Kropka", zaprosił do współpracy prawdziwych "eduzmieniaczy", pedagogów i "superbelfrów", którzy z pasją i zaangażowaniem oswajają powrót do szkoły. Podczas zajęć online uczniowie i rodzice dowiedzą m.in.:

  • Jak skutecznie się uczyć, jak radzić sobie ze stresem i w jaki sposób jeszcze lepiej motywować się do działania – kilka wskazówek od Pana Belfra, Nauczyciela z Internetów;
  • Jak dobrze i bezpiecznie wykorzystać nowe technologie w nauce: programowanie poprzez zabawę; wartościowe aplikacje mobilne i interaktywne platformy, które ułatwiają zapamiętywanie. O nauce w XXI wieku opowiedzą Zyta Czechowska, Nauczycielka Roku 2019 i Jolanta Majkowska, autorki bloga Specjalni.pl;
  • W jaki sposób zadbać o kręgosłup ucznia i przygotować go na kolejny dzień lekcji: joga dla ucznia i rodzica; wspólne ćwiczenia jako świetny sposób na spędzanie czasu z dzieckiem. Na zajęcia zaprasza Ola Żelazo, doświadczona trenerka fitness;
  • Na co zwracać uwagę przy wystąpieniach publicznych i jak mówić, żeby być słuchanym? – opowie Katarzyna Włodkowska - "Facetka od Polaka"
  • Jak radzić sobie z emocjami – odpowiemy także wspólnie na pytanie, dlaczego warto popełniać błędy i jak pokonać złość.

Zobacz także:

Już niedługo zabrzmi pierwszy dzwonek. Czy w szkołach będą bezpłatne płyny i maseczki?

Propozycja czwartego sposobu nauczania: "bańki szkolne". Co na to Ministerstwo Edukacji Narodowej?

Ranking najlepszych uczelni na świecie. Polska nie ma się z czego cieszyć?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości