Jak się lata pierwszą klasą? Sprawdziliśmy też cenę biletu. Przyprawia o zawrót głowy!

Styl życia


Dubaj to jedna z największych metropolii świata. Miasto fascynuje i jest spełnieniem marzeń niejednego podróżnika. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik sprawdził, jak się lata najlepszą pierwszą klasą na świecie.

Lot pierwszą klasą

O pierwszej klasie mówi się, że to kwintesencja luksusu. Jak zaznaczył Piotr Wojtasik, przygoda zaczyna się już przed wylotem. Pasażerowie mogą zrelaksować się przed w eleganckim saloniku na wygodnych, skórzanych sofach.

W cenie biletu na lot pierwszą klasą (kosztuje 15 razy więcej niż bilet w klasie ekonomicznej i 5 razy więcej niż bilet na klasę biznes) znajduje się:

  • Prywatny szofer
  • Dostęp do kilku restauracji
  • Bar z cygarami
  • Strefa ciszy
  • Spa z prysznicem

Piotr dostał od obsługi samolotu na powitanie kawę po arabsku z daktylami. W jej skład wchodzi: woda różana, kardamon i ziarenka kawy.

Dla pasażerów pierwszej klasy posiłki przygotowują najlepsi szefowie kuchni. Menu jest równie bogate jak w najlepszych restauracjach z gwiazdką Michelin.

Najlepsze jest to, że można zamawiać co się chce, ile się chce i kiedy się chce.

-zdradził Piotr.

Najważniejszy w pierwszej klasie jest komfort pasażera oraz to, że można się poczuć zupełnie prywatnie. Naciskając jeden przycisk „kabina” pasażera, która przypomina mini luksusowy apartament zostaje zamknięta. W środku znajduje się prywatna lodówka, tablet, lusterko, 32-calowy telewizor. Można również odpocząć na fotelu, który po rozłożeniu jest wygodnym łóżkiem.

Zobacz też:

Awiofobia – jak pokonać lęk przed lataniem?

Podróż samolotem z małym dzieckiem – co warto zabrać, by ją sobie ułatwić?

Tak podróżują najbogatsi!

Olga Kuczyńska. Najpopularniejsza w Polsce stewardesa

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN